STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

Stomatologia estetyczna w rzeszowie

rzeszów stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna to już standard. Piękne zęby to jeden z naszych atrybutów, który może przyczynić się do lepszego samopoczucia i podniesienia samooceny.  Naprzeciw wszystkim, którzy chcą mieć idealny uśmiech wychodzi stomatologia estetyczna, umożliwiająca różnorakie metody poprawy wyglądu naszych zębów. Najpopularniejszym sposobem, jaki proponuje stomatologia estetyczna, jest wybielanie zębów.

Lepszy kolor zębów możemy uzyskać stosując nakładki wybielające lub laser. Pierwsza metoda jest zdecydowanie bardziej czasochłonna i wymaga samodyscypliny, gdyż pacjent musi aplikować co wieczór preparat wybielający na specjalna nakładkę i zakładać ją przed snem. Umożliwia to jednak stopniowe rozjaśnienie barwy zębów i przerwanie metody w dowolnym dla nas momencie.

Ponadto, dłuższy czas ekspozycji zębów pozwala na stosowanie preparatów o mniejszym stężeniu substancji wybielających, co zapewnia bezpieczeństwo  dla stosujących tę metodę.

Druga propozycja, czyli laserowe wybielanie zębów jest jednorazowa i przeprowadza się ją w gabinecie stomatologicznym. Lekarz dentysta aplikuje żel wybielający, który jest aktywowany specjalną lampą, emitującą zimne niebieskie światło. Umożliwia to wybielenie zębów od kilku do kilkunastu odcieni w ciągu trzydziestu minut, a efekty są widoczne natychmiast po zakończonym zabiegu.

Kiedy mamy do czynienia z zębami silnie przebarwionymi i opornymi na wybielanie możemy zastosować porcelanowe licówki, które pokrywają przednią powierzchnię zęba. Umożliwia to nie tylko uzyskanie jednolitego koloru, ale również zmianę kształtu zęba czy zlikwidowanie szpar pomiędzy nimi. Pamiętajmy, że w  przypadku zbyt osłabionych zębów założenie licówek nie jest  możliwe. Jednak i na ten problem stomatologia estetyczna znalazła rozwiązanie.

Korona protetyczna  to alternatywa dla wszystkich, którzy z różnych powodów nie mogą mieć laminatów dentystycznych. Jedynym minusem tej metody jest konieczność oszlifowania zęba w celu stworzenia miejsca dla tworzywa sztucznego. Korony różnią się materiałem, z którego są wykonane, a dobór odpowiedniego materiału to zadanie dla stomatologa. Co raz bardziej popularne stają się także wkłady Inlay i Onlay, które łączy się z zębem za pomocą  specjalnych żywic. Dzięki tej metodzie można odbudować w całości zęba o ile mamy zdrowy lub zaleczony wcześniej kanałowo korzeń zęba.

Całkowitą nowością proponowaną przez niektóre gabinety zajmujące się stomatologią estetyczną jest biżuteria nazębna. Ręcznie profilowane ozdoby mogą być wykonane z żółtego lub białego złota i przyozdobione kamieniami szlachetnymi. Samo nakładanie ozdoby na zęba jest całkowicie bezpieczne i nie uszkadza go, ponadto zdejmowanie jej jest możliwe w każdej sytuacji i nie wymaga wizyty u stomatologa. Biżuteria nazębna to zdecydowanie najbardziej ekstremalny sposób na zwrócenie na siebie uwagi, jednak bez wątpienia skuteczny. Pamiętajmy, że zanim zdecydujemy się na poprawę wyglądu swoich zębów, zadbajmy najpierw o ich zdrowie. Tylko wyleczone zęby mogą zostać poddane zabiegom estetycznym i są gwarancją dobrego samopoczucia i efektów estetycznych.

BĄDŹ Z NAMI NA: