STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

Stomatologia estetyczna w rzeszowie

rzeszów stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna jest co raz bardziej popularną dziedziną stomatologii, która umożliwia uzyskanie, poprzez różnorakie metody, poprawy wyglądu naszych zębów, a co za tym idzie – uśmiechu. Piękne zęby to jeden z naszych atrybutów, który może przyczynić się do lepszego samopoczucia i podniesienia samooceny.  Jednym ze sposobów poprawy wyglądu zębów jest wybielanie. Lepszy kolor zębów możemy uzyskać stosując nakładki wybielające w zaciszu domu lub zapisując się na wybielanie w gabinecie stomatologicznym.

Pierwsza metoda polega na zakładaniu przez pacjenta specjalnej nakładki z preparatem wybielającym na zęby przed snem. Umożliwia to stopniowe rozjaśnienie barwy zębów. Zabieg powinno się powtarzać do momentu uzyskania zadowalającego efektu. Ponadto, dzięki tej praktyce, można stosować preparaty o mniejszym stężeniu substancji wybielających, co zapewnia bezpieczeństwo  dla pacjentów stosujących tę metodę.

Druga propozycja, czyli gabinetowe wybielanie zębów, jest jednorazowym zabiegiem wybielania przeprowadzanym w gabinecie stomatologicznym. Lekarz dentysta aplikuje żel wybielający, który jest aktywowany przez specjalny preparat. Umożliwia to wybielenie zębów od kilku do kilkunastu odcieni w ciągu trzydziestu minut, a efekty są widoczne natychmiast po zakończonym zabiegu.

Kiedy mamy do czynienia z zębami silnie przebarwionymi i opornymi na wybielanie albo nie podoba nam się kształt zębów, możemy zastosować licówki porcelanowe, które pokrywają przednią powierzchnię zęba. Umożliwia to nie tylko uzyskanie jednolitego koloru, ale również zmianę kształtu zęba czy zlikwidowanie szpar pomiędzy nimi. Pamiętajmy, że w  przypadku zbyt osłabionych zębów założenie licówek nie jest  możliwe. Jednak i na ten problem stomatologia estetyczna znalazła rozwiązanie.

Korony protetyczne to alternatywa dla wszystkich, którzy z różnych powodów nie mogą mieć licówek. Jedynym minusem tej metody jest konieczność oszlifowania zęba w celu stworzenia miejsca dla tworzywa sztucznego. Korony różnią się materiałem, z którego są wykonane, a dobór odpowiedniego materiału to zadanie dla stomatologa. Co raz bardziej popularne stają się także wkłady Inlay i Onlay, które łączy się z zębem za pomocą specjalnych żywic. Dzięki tej metodzie można odbudować w całości zęba o ile mamy zdrowy lub zaleczone wcześniej kanałowo korzenie zęba.