MOSTY

Mosty protetyczne - protetyka Rzeszów

protetyka rzeszów mosty

Utrata pojedynczego zęba może stanowić dla nas nie lada problem. Nieestetyczna luka, przesuwanie i krzywienie się pozostałych zębów, prowadzi do wad zgryzu oraz problemów z przeżuwaniem. Dla takich osób wynaleziono jednak implanty, które skutecznie zastępują naturalne zęby i praktycznie, nie da się ich odróżnić od pozostałych, naturalnych zębów.

Niestety, koszt wszczepienia pojedynczego implantu sięga kilku tysięcy złotych, dlatego osoby z większą ilością ubytków nie zawsze mogą sobie pozwolić na uzupełnienie luk tytanowymi śrubami.

Alternatywą dla implantów mogą być porcelanowe mosty, które z powodzeniem uzupełnią pojedyncze oraz mnogie braki zębowe.

Są one na stałe mocowane na zębie lub koronie, a ich trwałość wynosi od kilku do nawet kilkunastu lat. Dla lepszego efektu oraz w sytuacji, kiedy nie mamy możliwości umieszczenia mostu z powodu rozległych braków zębowych, stomatolog może zaproponować wszczepienie tytanowego implantu, który posłuży za filar dla mostu.

W takiej sytuacji, najpierw przeprowadzany jest więc zabieg implantacyjny. Po nacięciu dziąsła dentysta umieszcza w nim śrubę, która będzie stanowiła trzon zęba i oparcie dla korony. Na tak przygotowanej bazie, po kilku miesiącach, kiedy biokompatybilny materiał zrośnie się z kością, umieszczona zostanie korona zębowa, a dopiero na niej przymocuje się most.

Poza mostami na podbudowie implantacyjnej mamy również mosty:

– na podbudowie metalowej z metali nieszlachetnych – najczęściej wykonywane. Za bazę służą tutaj nikiel lub kobalt. Ze względu na nie do końca estetyczny wygląd, są one wykonywane tylko w przypadku zębów bocznych. Ze względu na możliwe uczulenie, nie każdy może je nosić.

– na podbudowie metalowej z metali szlachetnych. Wykorzystywane są tutaj złoto, srebro lub platyna. Ze względu na estetyczny wygląd są stosowane także do uzupełnień zębów przednich.  Praktycznie nie stwierdza się uczuleń na te materiały.

– na podbudowie cyrkonowej. Jest to obecnie najlepszy z materiałów wykorzystywanych do uzupełnień zębowych. Estetyczny wygląd i doskonała wytrzymałość umożliwiają stosowanie go w obrębie zarówno bocznych jak i przednich zębów. Nie wywołuje uczuleń.

Podobnie jak w przypadku implantów, także porcelanowe mosty doskonale imitują prawdziwe zęby i nie należy obawiać się, że zostaną odróżnione. Dzięki odpowiedniemu oparciu i cementowemu mocowaniu, utrzymują stabilność i nie trzeba martwić się ze spadną. Jednocześnie nie zabudowują podniebienia jak zwykłe protezy, dzięki czemu mamy większy komfort podczas spożywania posiłków.

Wszystkie te zalety sprawiają, że mosty są coraz częściej wybierane przez pacjentów. Doskonała jakość, przy stosunkowo niskiej cenie  i szybkim czasie wykonania (od 7 do 14 dni) to niewątpliwy atut przemawiający za wyborem mostu jako stałego uzupełnienia.

protetyka korony rzeszów
pracownia protetyczna rzeszów