KONSULTACJE STOMATOLOGICZNE

Konsultacje Stomatologiczne Rzeszów

konsultacje stomatologiczne

Jesteśmy tylko ludźmi i nie musimy znać się na wszystkim. Rozwój mediów, a zwłaszcza Internetu, sprawił, że bez problemu znajdziemy potrzebne nam informacje w sieci. Niestety, kiedy coś zaczyna nam dolegać, zamiast udać się do odpowiedniego specjalisty, chwytamy za myszkę i zaczynamy przeglądać fora internetowe, z nadzieją, że tam znajdziemy rozwiązania na nasze dolegliwości. Nie jest to jednak dobry sposób na walkę z chorobą. Poleganie na opinii obcych, anonimowych osób nie tylko jest bezzasadne, ale może również prowadzić do  powikłań i pogorszenia stanu zdrowia, zarówno ogólnego jak i stanu naszych zębów.  Nic nie jest w stanie zastąpić wizyty u dentysty, a ten, na pewno zwróci nam uwagę, że najważniejsze są: profilaktyka, informacje, konsultacje stomatologiczne. Zamiast marnować czas na szukanie w Internecie przypadków nam zbliżonych, lepiej samemu zadbać o nasze zęby.

To, że spędzimy godzinę na czytaniu o sposobach prawidłowego szczotkowania, nie sprawi, że będą one rzeczywiście wyczyszczone. Podobnie – czytanie o metodach wybielania, nie przywróci nam perłowych zębów. Tylko odpowiednia: profilaktyka, informacje, konsultacje stomatologiczne są w stanie zaradzić naszym problemom. Regularne kontrolowanie stanu uzębienia pozwoli w porę wykryć zmiany próchnicze lub zapalne i zastosować odpowiednie leczenie.  

W przypadku nieregularnej, chropowatej budowy powierzchni zębów, konieczne może okazać się przeprowadzenie lakowania, polegającym na uszczelnianiu bruzd i zagłębień specjalnym lakiem. Dzięki temu, pozbędziemy się trudnych do szczotkowania szczelin, w które wnika jedzenie. Skuteczność lakowania jest niezwykle wysoka i pozwala zredukować próchnicę nawet o 90%.

Kolejnym sposobem na zapobieganie rozwojowi próchnicy oraz bakterii w jamie ustnej jest usuwanie kamienia nazębnego czyli skaling. Powstały po niedokładnym szczotkowaniu, z resztek pokarmów i związków mineralnych zawartych w ślinie – kamień – jest siedliskiem bakterii i może być przyczyną nieprzyjemnego zapachu, wydobywającego się z naszych ust podczas mówienia. Sami nie jesteśmy w stanie go usunąć, tylko dentysta, za pomocą specjalnego ultradźwiękowego urządzenia, może to zrobić.

Uzupełnieniem skalingu powinno być piaskowanie zębów, polegające na usuwaniu osadu oraz przebarwień z kawy czy herbaty. Za pomocą specjalnego urządzenia, stomatolog może oczyścić nawet trudnodostępne miejsca i przestrzenie między zębami. Następnie, powinien on wypolerować oczyszczone powierzchnie oraz przeprowadzić zabieg fluoryzacji.

Fluoryzacja czyli lakierowanie, to z kolei zabieg polegający na powlekaniu zębów odpowiednią warstwą fluoru. Zapobiega to rozwojowi próchnicy i przeciwdziała nadwrażliwości na ciepłe lub zimne pokarmy. Jest on całkowicie bezbolesny i w zależności od potrzeb może być powtarzany nawet kilkakrotnie.

Wymienione wyżej metody, należą do najprostszych sposobów na dbanie o higienę jamy ustnej. Wraz z regularnymi wizytami kontrolnymi są gwarancją pięknego uśmiechu przez długie lata. Pamiętajmy zatem, że  profilaktyka, informacje, konsultacje stomatologiczne nie mogą być niczym zastąpione, jeśli faktycznie zależy nam na naszych zębach.

konsultacje stoamtologiczne rzeszów
profilaktyka konsultacje stomatologiczne