PRYWATNE GABINETY DENTYSTYCZNE

Prywatne gabinety dentystyczne w Rzeszowie

gabinet dentystyczny rzeszów

Decydując się na wizytę do stomatologa, nieraz zastanawiamy się którego wybrać. Nowopowstałe kliniki stomatologiczne i prywatne gabinety dentystyczne  kuszą swoja ofertą, nowoczesnymi pomieszczeniami i przytulnymi poczekalniami niczym z katalogu. To jednak nie wystrój wnętrza ani nawet opinia o stomatologu przyczyniają się do wyboru  konkretnego specjalisty. Głównym czynnikiem decydującym o naszym wyborze jest wciąż cena wizyty.

W czasach kiedy liczymy każdy grosz i mamy trudności z płynnością finansową, coraz więcej osób szuka możliwie najtańszych ofert i specjalistów. Popularnością cieszą się więc przyszpitalne przychodnie i gabinety stomatologiczne, które mają podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Wiele osób wybiera je tylko ze względu na możliwość zrefundowania kosztów leczenia i wizję darmowych zabiegów. Odwiedzając jednak taki gabinet możemy się bardzo rozczarować i bynajmniej nie chodzi tu o jakość usług.

Każdy kto sądzi, że ubezpieczenie zdrowotne zapewnia nam całkowicie darmowe leczenie zębów jest w wielkim błędzie. Tylko w przypadku dzieci i młodzieży do 18. roku życia, faktycznie większość usług jest darmowa. Osoby dorosłe powinny jednak liczyć się z tym, że nawet za pozornie refundowane leczenie zębów możemy słono zapłacić.

Przede wszystkim, należy zdać sobie sprawę, że państwo refunduje dorosłym leczenie tylko przednich zębów od jedynki do trójki. Faktycznie nie zapłacimy również za znieczulenie, borowanie i plombę, ale tylko tę o brzydkim ciemnoszarym kolorze. Chemoutwardzalna o estetycznej białej barwie przysługuje tylko przednim zębom, znów od jedynki do trójki.

W pozostałych przypadkach musisz za nią zapłacić.  Również uzupełnienia zębów, implanty, protezy, piaskowanie czy skaling  nie są traktowane przez państwo jako zabiegi konieczne. Dlatego NFZ przydzielił nam możliwość wykonania skalingu raz w roku, natomiast osoby które straciły minimum 5 zębów, nie zapłacą za akrylową protezę, która jednak musi im służyć przez pięć lat.

Za darmo możemy za to poddać się ekstrakcji zęba i to nieograniczoną ilość razy. Jest to niestety smutna rzeczywistość nadal obowiązująca w Polsce.

Jeśli więc wybieramy się do dentysty zastanówmy się czy na pewno chcemy marnować czas i czekać w kolejce kilka miesięcy tylko po to, żeby dowiedzieć się, że za część leczenia i tak musimy zapłacić. Ci którzy koniecznie chcą zredukować koszty wizyty mogą znaleźć prywatne gabinety stomatologiczne, które podpisały umowę z NFZ. Coraz więcej  stomatologów w ten sposób prowadzi swoje gabinety. Można się w nich umówić na wizytę prywatną jak i na koszt państwa. Oczywiście w tym drugim przypadku musimy liczyć się z koniecznością nawet półrocznego oczekiwania na swoją kolej.

Osoby, które zdecydują się odwiedzić prywatne gabinety stomatologiczne są w znacznie lepszej sytuacji.  Na wizytę w takim gabinecie oczekuje się od jednego do kilku dni. Jest to prawdziwe wybawienie dla osób z bolesnymi powikłaniami próchniczymi oraz wszystkich tych, którzy chcą szybko osiągnąć efekt zdrowych i ładnych zębów.

Chociaż niechętnie płacimy za wizyty w prywatnych gabinetach stomatologicznych warto potraktować je jako inwestycje w siebie i swoje zdrowie. Skoro stać nas na nowe ubrania, buty czy inne zachcianki, nie oszczędzajmy na własnym zdrowiu. Zdrowe, białe zęby to nie tylko nasze lepsze samopoczucie, ale też ozdoba na całe życie.

dobry stomatolog rzeszów
konsultacje stoamtologiczne rzeszów