LASEROWE WYBIELANIE ZĘBÓW

Laserowe wybielanie zębów w Rzeszowie

wybielanie zębów w rzeszowie

Każdy wie, że podstawą pięknego uśmiechu są nie tylko zdrowe, ale również białe zęby. Codziennie oglądamy aktorów, piosenkarzy, reporterów, którzy uśmiechają się do nas z ekranu, odsłaniając idealnie śnieżnobiałe zęby. Należy zdać sobie jednak sprawę, że w większości przypadków, jest to efekt uzyskany w gabinecie stomatologicznym, który my również możemy osiągnąć.

Wystarczy laserowe wybielanie zębów, aby swoim uśmiechem dorównywać największym gwiazdom filmowym. Zapewne wielu z nas zastanawiało się dlaczego, mimo odpowiedniego dbania o higienę jamy ustnej i regularnego szczotkowania zębów pastami wybielającymi, nadal ma nieestetyczne żółte zęby? W pierwszej kolejności trzeba zdać sobie sprawę, że kolor zębów odzwierciedla kolor naszych kości, stąd u jednych są one bardziej żółte, a u innych bielsze.

Ponadto, na przebarwienia mają wpływ także czynnik zewnętrzne, m.in. wiek, przebyte choroby, palenie tytoniu oraz nadmierne spożywanie kawy i herbaty. Kto zatem chce osiągnąć idealny uśmiech, musi się zdyscyplinować i w pierwszej kolejności zrezygnować z używek.

Domowe sposoby na wybielanie zębów polegają przede wszystkim na stosowaniu past, żelów i nakładek wybielających, które można kupić w drogeriach i aptekach. W większości przypadków są to jednak małe efektywne metody i pacjenci, którzy pragną mieć naprawdę białe zęby, zwracają się o pomoc do specjalisty.

Wizyta w gabinecie stomatologicznym to przede wszystkim rozmowa z pacjentem i próba dopasowania odpowiedniej metody wybielania zębów do jego wymagań.

Obecnie najpopularniejszym sposobem jest laserowe wybielanie zębów. Zabieg ten jest bezbolesny i trwa od 30 do 60 min. Najpierw dentysta nakłada na dziąsła specjalny żel ochronny, następnie utwardza go za pomocą lampy UV. Następnie, na zębach rozprowadzony zostaje preparat wybielający, który zostaje naświetlony laserem. Efektem jest rozjaśnienie zębów o ok. 3 – 4 odcienie. Zobacz także informacje na temat metody Beyond.

Należy jednak pamiętać, żeby przed zabiegiem laserowego wybielania zębów wyleczyć wszystkie ubytki, aby do miazgi zębowej nie dostał się preparat wybielający. Koniecznie trzeba też oczyścić zęby z kamienia i płytki nazębnej. Laserowe wybielanie zębów nie działa na korony i plomby, dlatego pacjent, który musi się poddać takim zabiegom, powinien to zrobić wcześniej.

Wybielanie zębów za pomocą lasera nie należy do najtańszych, jednak warto rozważyć taką możliwość, zwłaszcza kiedy mamy brzydki, ciemny odcień uzębienia. Posiadanie śnieżnobiałego uśmiechu korzystnie wpływa na nasze samopoczucie i podnosi samoocenę, sprawiając, że znikają nasze kompleksy. Można więc potraktować to jako inwestycję w siebie, która przyniesie pozytywne efekty.

wybielanie zębów rzeszów