Wybielanie zębów

WYBIELANIE ZĘBÓW RZESZÓW - METODY WYBIELANIA

wybielanie zębów rzeszów

Nawet bardzo staranne mycie zębów nie wystarczy, aby zachowały piękny, biały kolor. Z wiekiem szkliwo zębów, zwłaszcza pod wpływem barwników, zawartych w jedzeniu i napojach, staje się coraz ciemniejsze i bardziej matowe. Dostępne na rynku pasty wybielające ułatwiają jedynie dokładne oczyszczenie zębów, ale nie mogą ich rozjaśnić. Jeżeli chcesz odzyskać naturalną biel swoich zębów, koniecznie skorzystaj z profesjonalnego wybielania.

WYBIELANIE ZĘBÓW RZESZÓW

Stomatologia Estetyczna – Licówki – Korony

Wybielanie należy rozpocząć po wyleczeniu próchnicy zębów, chorób dziąseł i przyzębia oraz nadwrażliwości zębów. Warto wspomnieć, iż wybielaniu nie ulegają martwe zęby. W takich przypadkach stosuje się tzw. wybielanie wewnętrzne, polegające na wprowadzeniu preparatu wybielającego do środka zęba. Koniecznie przed wybielaniem należy skorzystać z profesjonalnego czyszczenia zębów z kamienia, płytki nazębnej i osadu.

Najbardziej popularne i skuteczne metody wybielania to:

-metoda Beyond – połączenie żelu wybielającego, zawierającego nadtlenek wodoru z zastosowaniem lampy emitującej tzw. zimne światło, które przyspiesza działanie żelu.

Zabieg zaczyna się od założenia nakładki, która odsłania zęby i uniemożliwia zamknięcie ust. Następnie dziąsła zostają zabezpieczone żelem ochronnym. Naświetlanie zębów pokrytych żelem trwa od 10 do 20 minut. Po zmyciu żelu i osuszeniu zębów lekarz powtarza tę procedurę kilka razy, w zależności od potrzeby.

-metoda nakładkowa-wymaga dwóch wizyt w gabinecie. Podczas pierwszej wizyty pobierany jest wycisk zębów, na podstawie którego zostaną wykonane nakładki. Podczas kolejnej wizyty odbierzesz gotowe nakładki i preparat do wybielania w odpowiednim stężeniu. Szyny powinny być nakładane na całą noc od 7 do 14 razy.

Cały okres wybielania wymaga stosowania tzw. białej diety, czyli wykluczenia barwiących pokarmów i napojów z diety. Efektem ubocznym może być zwiększona nadwrażliwość zębów, która pojawia się bezpośrednio po zabiegu i trwa od kilku do kilkunastu godzin.