DOBRY STOMATOLOG

Dobry Stomatolog w Rzeszowie

dobry dentysta rzeszów recenzje

Zastanawiając się nad wyborem dobrego stomatologa, często pytamy o zdanie znajomych, ponieważ chcemy osób godnych zaufania, najlepiej z polecenia. Często szukamy opinii w sieci, sprawdzamy też forum internetowe. Niestety, zdarza się, że polecany przez jednych stomatolog, przez innych jest krytykowany. Jaki więc powinien być dobry stomatolog? I dlaczego tak trudno nam go znaleźć? Przede wszystkim, musimy pamiętać, że stomatolog to zwykły człowiek. Podobnie jak nam, jemu również może zdarzyć się gorszy dzień, i nie będzie do końca miły.

Nie każdy też jest osobą wylewną, roześmianą, która już od progu rozbawi  zestresowanego pacjenta. Zresztą nie o to przecież chodzi. Przychodząc do gabinetu stomatologicznego, główną uwagę zwracamy na zachowanie i charakter dentysty. Wymagamy dobrego mówcy, czasem komika, który przy okazji dokonuje cudów, lecząc nasze zęby. Bardzo często zapominamy, że to nie charakter decyduje o tym czy jest to dobry stomatolog.

Głównym czynnikiem, skłaniającym nas do wyboru konkretnego gabinetu stomatologicznego  powinna być wiedza i doświadczenie dentysty, który przecież jest lekarzem. Powinniśmy więc brać pod uwagę ukończone dodatkowe specjalizacje, kursy i szkolenia, które pogłębiają fachową wiedzę. Stomatologia rozwija się tak szybko, wciąż powstają nowe działy i specjalności, które wymagają  bycia na bieżąco z najnowszymi technikami leczenia. Jeśli nasz stomatolog nie ma pojęcia o rodzajach protez czy wkręcaniu implantów nie będzie umiał nam doradzić, ani wskazać najlepszego dla nas rozwiązania, a tym bardziej wykonać którąkolwiek z metod.

Kolejnym punktem na jaki powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze dobrego stomatologa  jest dbanie o czystość i higienę w jego gabinecie. Już siedząc w poczekalni możemy się rozejrzeć i sprawdzić czy nigdzie nie zalega kurz i brud. Jeśli dopuszcza się, żeby pomieszczenie, w którym oczekujemy na wizytę, nie było dokładnie posprzątane, to najprawdopodobniej zlekceważony zostanie także porządek w gabinecie stomatologicznym.

W trosce o zdrowie pacjentów, dobry stomatolog dba nie tylko o porządek zewnętrzny, ale także o zachowanie odpowiednich środków ostrożności, by podczas leczenia kolejnych pacjentów, nie zarazić ich chorobami zakaźnymi, np. żółtaczką. Zwróćmy więc uwagę, czy stomatolog, zakłada przy nas nowe rękawiczki jednorazowe oraz czy wyjmuje nowy komplet narzędzi dentystycznych!  Powinny one być specjalnie zapakowane i zaklejone, co świadczy o tym, że zostały pierwszy raz otworzone po czyszczeniu i odkażeniu. Tylko wtedy mamy pewność, że  nie używano ich przy wcześniejszym pacjencie.

Wielu osobom dobry stomatolog kojarzy się także z wypełnioną ludźmi poczekalnią. Sądzą, że skoro tyle osób zdecydowało się na wizytę w danym gabinecie to warto dłużej poczekać, bo zapewne mamy do czynienia z fachowcem. Zastanówmy się jednak, czy takiemu lekarzowi, bardziej niż na naszym zdrowiu nie zależy po prostu na pieniądzach. Zwłaszcza w mniejszych miejscowościach, gdzie wybór dentysty jest ograniczony, stosuje się praktykę umawiania pacjentów co kwadrans, lub nawet na te samą godzinę. W efekcie wizyta, która miała odbyć się o konkretnej porze, rozpoczyna się z kilkugodzinnym opóźnieniem,  a my wybierając się do dentysty musimy spisać na straty jeden dzień. Pamiętajmy, że dobry stomatolog także może przyjmować na umowę z NFZ w Rzeszowie.

Pamiętajmy, że dobry dentysta szanuje pacjentów i ich czas oraz stara się przyjąć daną osobę o umówionej godzinie. Lekarz dentysta, który przez kilkanaście godzin dziennie przyjmuj kilkadziesiąt osób, podchodzi do swojej pracy nie jak do misji pomagania ludziom, ale jak do zwykłej pracy zarobkowej, a w ten sposób nie można rzetelnie leczyć pacjentów. Taka osoba nie zasługuje na miano dobrego stomatologa.