Usuwanie kamienia

Usuwanie kamienia Rzeszów

usuwanie kamienia skaling rzeszów

Mimo regularnego szczotkowania, stosowania nici dentystycznych i płynów do płukania jamy ustnej na naszych zębach może tworzyć się osad nie do usunięcia domowymi metodami. Jest to kamień nazębny powstały ze stwardniałych resztek pokarmów pozostałych w szczelinach między zębami i trudnodostępnych miejscach. Nie jesteśmy w stanie sami go usunąć i tylko wizyta u stomatologa pomoże nam rozwiązać ten problem. Skaling, czyli usuwanie kamienia nazębnego to jeden ze sposobów na uniknięcie próchnicy i uzyskanie białych zębów.

USUWANIE KAMIENIA RZESZÓW

SKALING – MIKROABRAZJA

Przeprowadzić go może lekarz dentysta lub odpowiednio wykwalifikowana higienistka stomatologiczna. W obu przypadkach użyte zostaje specjalne urządzenie, które za pomocą ultra dźwięków usuwa twardy kamień z płytki nazębnej.  Jest to typowy zabieg profilaktyczny, który trzeba powtarzać. To, po jakim czasie będziemy znów musieli poddać się usuwaniu kamienia nazębnego zależy od naszej dbałości o higienę jamy ustnej. Im dokładniej i skrupulatniej czyścimy zęby, tym kamień będzie wolniej się osadzał.

Bardzo często zdarza się, że mimo starań i wysiłków oraz przede wszystkim długiego mycia zębów kamień i tak powraca. W takich przypadkach należy się zastanowić, czy na pewno prawidłowo szczotkujemy zęby. W razie wątpliwości możemy poprosić naszego stomatologa o konsultacje. Dentysta zademonstruje na modelu, jak odpowiednio szczotkować zęby i używać nici dentystycznych. Może też, po wcześniejszym umówieniu się przeprowadzić taki instruktaż na naszych własnych zębach. Jest to najlepszy sposób na walkę z kamieniem.

Niestety zabieg skalingu nie należy do najtańszych. Jednak ustalenie średniej ceny również może stanowić problem. Szukając gabinetu dentystycznego, w którym zostanie przeprowadzone usuwanie kamienia musimy dokładnie wczytać się w cennik. Różnica w cenie może bowiem wynosić nawet kilkaset złotych. Rozbieżność ta wynika z ilości dodatkowych zabiegów oferowanych  w cenie skalingu.

Po zakończeniu usuwania kamienia, należy przeprowadzić piaskowanie oraz polerowanie zębów. W przypadku odsłoniętych szyjek zębowych konieczna jest również fluoryzacja, która zabezpieczy je przed nadwrażliwością. W przypadku niektórych gabinetów stomatologicznych cena skalingu obejmuje wszystkie te zabiegi. Są również dentyści, którzy każdy z tych zabiegów przeprowadzają osobno. Tylko od nas zależy czy decydujemy się na kompleksowe usługi, czy też wolimy je rozdzialić.  W przypadku tego drugiego rozwiązania należy jednak liczyć się z tym, że zsumowane koszty znacznie przewyższą cenę za pakiet usług.

Decydując się na usuwanie kamienia nazębnego, trzeba wziąć pod uwagę, że aby uzyskać spodziewany efekt musimy zafundować sobie dodatkowe zabiegi oraz przykładać się do szczotkowania zębów. W przeciwnym razie, kamień bardzo szybko powróci, na nowo szpecąc nasze zęby.

usuwanie kamienia rzeszów
stomatologia rzeszów