METODY WYBIELANIA ZĘBÓW

Różne metody wybielania zębów

wybielanie zębów rzeszów

Na temat konieczności czy chęci posiadania białych zębów można by pisać wiele. Dzisiejsze kanony mody szybko się zmieniają, ale w tym jednym przypadku są zgodne. Zęby ładne, estetyczne muszą być białe – innej możliwości nie ma. Jeśli natura nie obdarzyła nas odpowiednim kolorem uzębienia możemy udać się do specjalistów lub na własną rękę wypróbowywać możliwe domowe sposoby.

RZESZÓW WYBIELANIE ZĘBÓW 

Ponieważ  mało komu udało się uzyskać wymarzoną biel zębów za pomocą zwykłych past, w niniejszym artykule skupimy się na profesjonalnych sposobach walczenia z przebarwieniami i brzydkim kolorem.

Dentyści oferujący wybielanie zębów, różne metody proponują różnym pacjentom. Dla każdej osoby dobierany jest inny sposób, zależnie od jej wymagań oraz początkowego stanu uzębienia.  Istotne też jest ustalenie przyczyny obecnego przebarwienia, aby móc zastosować najefektywniejszy zabieg.

Do najpopularniejszych przyczyn przebarwiania zębów należy spożywanie używek, niedostateczna higiena jamy ustnej, a nawet stosowanie niektórych leków. Ponadto, niektóre zęby mogą przebarwiać się już w czasie swojego rozwoju, podczas antybiotykoterapii, chorób metabolicznych oraz w okresie ciąży.

To jaki czynnik pierwotny doprowadził do aktualnej barwy zębów pomaga dobrać odpowiednią technikę w dalszym leczeniu stomatologicznym. Niekiedy konieczne będzie, aby stosując wybielanie zębów, różne metody odpowiednio połączyć, co pozwoli uzyskać wymarzony efekt. W innych przypadkach wystarcza standardowe sposoby, dla uzyskania odpowiedniej barwy.

Jedną z metod, jaką stomatolodzy opracowali do wybielania zębów jest stosowanie nakładek i preparatu wybielającego. W gabinecie dentystycznym wykonany zostaje wycisk szczęki, na podstawie którego odlewane są specjalne szyny. Pacjent otrzymuje je do domu, wraz z roztworem preparatu wybielającego, o różnym stężeniu (10 %, 15%, 20%). Następnie przez ok. dwa tygodnie aplikuje żel na nakładki, które później umieszcza na zębach. Już po kilku aplikacjach powinna być widoczna wyraźna różnica.

Kolejnym sposobem na uzyskanie uśmiechu gwiazdy filmowej może być wybielanie zębów za pomocą lasera. Również w tym przypadku, aplikuje się pacjentowi preparat wybielający, jednak metoda ta, może być wykonywana tylko w gabinecie stomatologicznym. Po utwardzeniu żelu wybielającego na zębach, dentysta kieruje w nasza stronę laser,  powodujący utlenianie się preparatu i wybielanie zębów. Efekt jest widoczny już po jednym zabiegu i nie wymaga powtarzania.

W przypadku kiedy mamy do czynienia z trudnymi przebarwieniami spowodowanymi np. antybiotykami, stosując wybielanie zębów, różne metody się łączy. Możliwe więc, że dentysta zaproponuje metodę nakładkową w połączeniu z wybielaniem laserowym. Jest ona najskuteczniejsza i gwarantuje najlepszą trwałość.

Zanim jednak zabierzemy się za wybielanie naszych zębów, pamiętajmy, aby wcześniej je wyleczyć. Chory ząb, choćby był najbielszy, będzie powodował ból i kolejne powikłania.

rzeszów wybielanie zębów