LICÓWKI PORCELANOWE RZESZÓW

Licówki porcelanowe w Rzeszowie

licówki porcelanowe rzeszów

Po co Ci licówki na zęby?

Dzisiejsza stomatologia znajduje rozwiązania na niemal wszystkie problemy związane z jamą ustną. Krzywe, ukruszone, złamane zęby czy nawet ich całkowity brak nie stanowią już kłopotu. Podczas konsultacji stomatologicznej specjalista zaproponuje rozwiązanie adekwatne do potrzeb nawet najbardziej wymagających pacjentów.

Bardzo często słyszy się, że stomatolodzy zalecają założenie na zęby licówek. Ale nie każdy wie, w czym mają one pomagać. Jeśli zastanawiałeś się po co Ci licówki, to znaczy, że również Tobie je zaproponowano a teraz szukasz odpowiedzi na to nurtujące pytanie.

Aby zrozumieć, po co Ci licówki, w pierwszej kolejności musisz  wiedzieć czym one w ogóle są?

Licówki to bardzo cienkie porcelanowe płatki mocowane na wargowych i policzkowych (licowych) stronach zębów – stąd ich nazwa. Umieszcza się je na tych zębach, które są lekko krzywe, ukruszone lub mają nieregularną strukturę, uniemożliwiającą dokładne szczotkowanie. Ponadto mogą zostać nałożone na niedające się wybielić, mocno przebarwione zęby. Pomagają w ten sposób uzyskać estetyczny wygląd naszego uśmiechu.

Zanim pacjent zostanie poddany zabiegowi założenia licówek, musi przejść konsultacje stomatologiczne podczas, których zostanie wykonane badanie warunków zgryzowych. Umożliwia to dobranie odpowiedniej metody i rodzaju licówek,  co wpłynie na ich trwałość.

Decydując się na konkretny rodzaj licówek powinniśmy zwrócić uwagę, czy ich założenie wymaga oszlifowania czy tez nie. W pierwszym przypadku mamy do czynienia ze zwykłymi, grubymi licówkami. Gdyby odpowiednio wcześniej nie zmniejszyć powierzchni naszego naturalnego zęba, taka licówka  byłaby za duża i wystawała z łuku. Drugi przykład dotyczy stosunkowo nowego rozwiązania jakim jest licówka addytywna. Jest to specjalny cienki rodzaj licówki, napalany na platynowej folii. Jej założenie nie wymaga szlifowania czy nawet polerowania zęba.

Decydując się na założenie licówek pamiętajmy, że przed zabiegiem, musimy wyleczyć wszystkie ubytki i pozbyć się próchnicy. Dopiero wtedy zostanie pobrany wycisk naszej szczęki oraz wykonana wizualizacja. Jeśli wirtualne efekty zadowolą pacjenta będzie on zakwalifikowany do ostatniego etapu – cementowania licówek. Dzięki użyciu specjalnych antybakteryjnych preparatów, w miejscu spojenia porcelany z zębem nie gromadzą się  drobnoustroje. Pozwala to na lepsze utrzymanie higieny jamy ustnej.

Jeśli już wiesz, po co Ci licówki, to nie zwlekaj tylko udaj się do stomatologa, aby jak najszybciej rozpocząć proces leczenia i móc cieszyć się idealnym uśmiechem.

licówki rzeszów