NIEWIDOCZNY APARAT NA ZĘBY INVISALIGN

PRZEZROCZYSTE NAKŁADKI ORTODONTYCZNE

Równe i białe zęby są wizytówką każdego człowieka. Niestety nie każdy z nas może cieszyć się naturalnie prostymi i białymi zębami. Różne wady zgryzu i stłoczenia zębów są problemem coraz większej grupy ludzi. Rozwój współczesnej stomatologii i ortodoncji pozwala na skuteczne leczenie i prostowanie zębów niemalże w każdym wieku. Obecnie gabinety ortodontyczne odwiedzane są nie tylko przez  młodzież, ale również przez osoby po 30 czy 40 roku życia.

W czasie leczenia ortodontycznego wykorzystuje się przede wszystkim aparaty stałe i ruchome. Aparaty ruchome przeznaczone są do korekty wad zgryzu u dzieci i młodzieży, posiadających uzębienie mlecze bądź mieszane. U osób dorosłych oraz młodzieży z pełnym uzębieniem stałym wykorzystuje się aparaty stałe z klasycznymi zamkami, a także przezroczyste aparaty nakładkowe. Cały przebieg leczenia można ująć w czterech krokach. Pierwszy to diagnostyka, drugi – planowanie leczenia, trzeci leczenie a ostatni retencja, czyli utrzymanie tego, co zostało osiągnięte w czasie leczenia ortodontycznego.

Leczenie aparatem nakładkowym Invisalign jest innowacyjną metodą leczenia wad zgryzu, skierowaną przede wszystkim do tych, którzy nie widzą się w tradycyjnym stałym aparacie z zamkami. Aparat Invisalign to przezroczyste nakładki ortodontyczne, ściągane do jedzenia, indywidualnie wykonane i dopasowane do wady pacjenta. Cały okres leczenia tym aparatem trwa ok 1 roku. Jest to proces bezbolesny i nieraniący pacjenta, w odróżnieniu do tradycyjnego aparatu. Pacjent dostaje do noszenia zestaw nakładek, które zmienia co kilka tygodni. Dodatkową korzyścią jest pojawianie się na wizytach kontrolnych w gabinecie tylko co  3-4 miesiące. 

Jeśli cenisz sobie wygodę i estetykę uśmiechu, a Twoim marzeniem jest mieć piękne i równe zęby, bez niewygodnych i dla niektórych niezbyt urodziwych zamków zwykłego aparatu, a także, jeśli nie lubisz długo czekać na efekt końcowy, to te przezroczyste nakładki ortodontyczne są dla Ciebie! Co więcej ta metoda prostowania zębów jest przebadana i w pełni bezpieczna dla zdrowia pacjenta.

Aby dowiedzieć się więcej, wszystkich zainteresowanych ofertą leczenia niewidocznym aparatem nakładkowym Invisalign zapraszamy do odwiedzenia naszego gabinetu, z chęcią odpowiemy na wszystkie Państwa pytania. Już teraz umów się na wizytę konsultacyjną u naszego ortodonty!