Rodzaje leczenia kanałowego

rodzaje leczenia kanałowego rzeszów
Leczenie kanałowe przez niejedną osobę jest nazywane ratunkiem dla zęba. Tak naprawdę, gdyby nie leczenie kanałowe w wielu przypadkach próchnica zębów kończyłaby się ich usunięciem. Nie ma ogólnych rodzajów leczenia kanałowego, są jednak dwie główne metody – z uśmierceniem miazgi i z leczeniem żywej miazgi.

Leczenie kanałowe pierwotne endo

Kanałowe leczenie zębów wykonywane jest w przypadku, gdy próchnica dostała się już do komory zęba i do jego miazgi. Jest ono konieczne z racji tego, że chora miazga zębowa daje bardzo duże dolegliwości bólowe, a ponadto jej stan zapalny może doprowadzić do obumarcia całego zęba i rozniesienia się stanu zapalnego na całą jamę ustną. Leczenie kanałowe składa się z kilku etapów:

Leczenie kanałowe wtórne reendo

Leczenie kanałowe wtórne stosowane jest w przypadku, gdy pierwotne leczenie zostało nieprawidłowo wykonane, w zębie znów rozwinęła się infekcja, w kanałach pozostawiono złamane narzędzie itp. Leczenie kanałowe wtórne trwa zwykle dłużej niż leczenie kanałowe pierwotne. Wszystko dlatego, że lekarz musi usunąć wykonane wcześniej wypełnienie i uszczelniacze z kanałów korzeniowych, ponownie poszerzyć i zdezynfekować kanały i po raz kolejny je wypełnić.