WYBIELANIE ZĘBÓW BEYOND

Wybielanie zębów w 45 minut metodą Beyond

wybielanie zębów w rzeszowie

Każdego dnia spożywamy kolorowe jedzenie, pijemy kawę, herbatę a niektórzy na dodatek palą papierosy. To wszystko sprawia, że nasze zęby zaczynają zmieniać barwę, są nieestetyczne i o uśmiechu gwiazdy Hollywood możemy tylko pomarzyć. Dlatego tak popularna stała się ostatnio stomatologia estetyczna i różne metody wybielania.

W takim przypadku najczęściej chwytamy za szczoteczkę do zębów i kupujemy pastę wybielającą, która ma pomóc nam odzyskać piękny uśmiech. Producenci prześcigają się w wymyślaniu nowych, niezwykle skutecznych past wybielających z inteligentnymi mikrokryształkami czy formułami 3D,  które nawet w tydzień mają doprowadzić nasze zęby do idealnej bieli.

Oczywiście można spróbować tego typu produktów, jednak w większości przypadków raczej się zawiedziemy.

Domowe sposoby wybielania zębów i pasty z drogerii  nie pomogą nam w kilka dni czy nawet miesięcy wybielić zębów przez lata wystawianych na działanie szkodliwych substancji. Jeśli chcemy uzyskać naprawdę satysfakcjonujący efekt powinniśmy udać się do gabinetu stomatologicznego, w którym wybierzemy najlepszą dla nas metodę.

Obecnie najpopularniejszą metodą jest tzw. wybielanie zębów 45 minut BEYOND oraz metoda nakładkowa.

Przed podjęciem decyzji o sposobie wybielania, powinniśmy ustalić z dentystą przyczynę zmiany barwy naszych zębów. Możliwości jest wiele, dlatego specjaliści dzielą je na zewnątrzpochodne i wewnątrzpochodne. Do tych pierwszych zalicza się spożywanie pokarmów barwiących, używek, nieprawidłowa higiena jamy ustnej, próchnica zębów oraz stosowanie niektórych antybiotyków.

Wewnątrzpochodne przyczyny przebarwiania zębów mogą wystąpić już w trakcie ich rozwoju i są to głównie efekty chorób: genetycznych, metabolicznych oraz  chorób gruczołów wydzielania wewnętrznego. Niektóre z tych przebarwień nie dadzą się usunąć – w takim przypadku lekarz może zaproponować licówki, które zamaskują wszelkie niedoskonałości.

Jeśli jednak przebarwienia naszych zębów są zewnątrzpochodne, można zastosować skuteczne metody ich wybielania w gabinecie stomatologicznym. Popularny sposób, wybierany przez wielu pacjentów polega na stosowaniu specjalnej nakładki na zęby i aplikowaniu na nią roztworu wybielającego. Musimy jednak powtarzać tę czynność każdego wieczora przez 7 do 14 dni.  Jest to więc, metoda dla bardzo cierpliwych pacjentów.

Osoby, którym zależy na natychmiastowym efekcie, mogą wybrać szybkie wybielanie zębów 45 minut BEYOND, czyli jednorazowy zabieg, całkowicie bezpieczny dla naszych zębów.

Metoda BEYOND polega na nałożeniu specjalnego żelu wybielającego na powierzchnię  zębów. Następnie żel jest aktywowany przez światło akceleratora, które znacznie przyspiesza cały proces. Zwiększona częstotliwość rozbijania się nadtlenku wodoru powoduje natychmiastowy efekt utleniania w środku struktury zęba, dzięki czemu usuwane są widoczne przebarwienia.

Wybielanie zębów 45 minut BEYOND trwa, jak sama nazwa wskazuje, niespełna godzinę. Dokładny czas może się nieznacznie różnić, w zależności od stanu uzębienia. Co istotne, po zabiegu zęby nie są bardziej chłonne na barwiące substancje i nie należy się obawiać szybkiego powrotu do stanu sprzed wybielania.

wybielanie zębów rzeszów