implanty rzeszów

Implanty Rzeszów

Stomatologia Implantologiczna - Implanty w 1 dzień, implanty w godzinę

implanty w jeden dzień rzeszów

Sztuczne implanty zębowe są prawdziwym wybawieniem dla osób, które utraciły pojedynczy ząb lub ich większą ilość. Dzięki temu, że przypominają one do złudzenia naturalny ząb, pacjent nie musi się martwić o nieestetyczny wygląd swojego uśmiechu.

Implanty zębowe zazwyczaj wykonywane są z tytanu. Materiał ten jest bardzo wytrzymały, nieszkodliwy, bardzo dobrze tolerowany przez organizm  i wykazuje biokompatybilność z żywymi tkankami, dzięki czemu implant zrasta się na stałe z kością. Wkręcenie takiego sztucznego korzenia jest zabiegiem stosunkowo prostym i bezpiecznym, wykonuje się go stosując znieczulenie miejscowe.

Wszczepienie implantu zębowego polega na nacięciu dziąsła i umieszczeniu w kości szczęki lub żuchwy tytanowej śruby imitującej korzeń zęba. To na niej zostanie później umieszczona korona, most lub proteza – w zależności od liczby ubytków zębowych. Takie zastosowanie nadaje stabilność i pozwala na komfort podczas gryzienia pokarmu.
Ryzyko wystąpienia powikłań jest minimalne i wiąże się przede wszystkim z niezrośnięciem się kości zęba z dziąsłem. W takich marginalnych przypadkach, zabieg jest najczęściej powtarzany. Przeciwwskazaniami do wkręcenia implantu w kość są osoby po przebytych lub w trakcie chorób nowotworowych, z nieustabilizowaną cukrzycą oraz nałogowi palacze. Oczywiście każdy przypadek jest indywidualny i musi być skonsultowany ze specjalistą.
 

Myśląc o implantach, w pierwszej kolejności musimy znaleźć dobrego specjalistę implantologa. Choć zabieg jest stosunkowo prosty, należy podejść do niego poważnie, gdyż jest to jednak ingerencja w nasz organizm. 

Coraz większą popularnością cieszą się implanty w jeden dzień. Zabieg ten polega na natychmiastowym obciążeniu implantu koroną protetyczną zęba zaraz po wszczepieniu go w kość. Do tego rodzaju metody nie wszystkie osoby mogą zostać zakwalifikowane. Dowiedz się o takiej możliwości umawiając się na konsultację implantologiczną.

Dobrej klasy implanty zębowe przeważnie wkręcone raz, przy odpowiedniej dbałości o higienę jamy ustnej pacjenta, będą służyły już przez całe życie. Dlatego też warto z nich skorzystać, bo jest to inwestycja jednorazowa, a zaniedbanie może grozić zanikiem kości, co może skutkować przesuwaniem i wypadaniem kolejnych zębów. 

Dobry dentysta implantolog, zanim rozpocznie leczenie implantologiczne, zacznie od konsultacji i wstępnej rozmowy z pacjentem, podczas której po wnikliwym wywiadzie lekarskim i wykonaniu potrzebnych zdjęć RTG ustali szczegółowy plan leczenia i kosztorys zabiegów. Takie szczegółowe badania pozwolą uchronić pacjenta przed ewentualnymi powikłaniami i komplikacjami podczas zabiegu wszczepiania implantu.