DOBRY DENTYSTA

Dobry Dentysta w Rzeszowie - Opinie, Forum

dobry dentysta rzeszów recenzje

Bez względu na to czy odpowiednio dbamy o higienę jamy ustnej, czy też lekceważymy stan naszych zębów, nadejdzie taka chwila, że będziemy musieli odwiedzić dentystę. Albo będzie to planowana wizyta kontrolna, albo nieprzyjemne wymuszone spotkanie spowodowane bólem zęba. W takich chwilach zastanawiamy się, którego dentystę wybrać?

Mnogość ofert gabinetów stomatologicznych sprawia, że nie wiemy gdzie się udać, ani czyje usługi będą najlepsze. Tymczasem nasz wybór nie może być dyktowany potrzebą chwili. Decydując się na ingerencję w nasz organizm szukamy dobry lekarzy, chirurgów, szpitali. Szukając dobrego dentysty,  zwracajmy uwagę nie tylko na to, czy jest odpowiednim fachowcem, ale również jakie ma podejście do ludzi.

Większości pacjentów dobry dentysta kojarzy się z cierpliwą, miłą osobą, której nie jest w stanie nic zdziwić. Nie lubimy, kiedy ktoś nas krytykuje, dlatego często rezygnujemy z dentysty, który ośmiela się zwrócić nam uwagę, że nieodpowiednio dbamy o stan naszych zębów.

Wolimy, żeby nie oceniał dotychczasowych zaniedbań tylko je wyleczył, najlepiej szybko i bezboleśnie, co oczywiście nie jest do końca możliwe. Zwłaszcza, w nagłych przypadkach, kiedy przychodzimy do gabinetu stomatologicznego, żądając natychmiastowego rozprawienia się z bolącym zębem. Wiele osób jest gotowych nawet na jego ekstrakcję byle tylko przestał boleć.

ZAPRASZAMY NA FORUM – DOBRY DENTYSTA W RZESZOWIE

Tymczasem dobry dentysta, powinien podjąć się wyleczenia zęba, wszelkimi możliwymi metodami, a dopiero w ostatniej kolejności myśleć o jego usunięciu. Należy bowiem pamiętać, że w razie wyrwania zęba i niedokonania implantacji, pozostałe zęby zaczną się rozsuwać i przemieszczać w powstałą lukę, co może prowadzić nawet do skrzywienia zgryzu, a w konsekwencji do problemów z przeżuwaniem i konieczności noszenia aparatu na zęby.

Według pacjentów dobry dentysta powinien również informować po kolei, jaki zabieg zamierza wykonać i w jakim celu będzie on przeprowadzony. Dzięki temu, osoba siedząc na fotelu stomatologicznym czuje się pewniej i nie jest zaskoczona, kiedy nagle ma wbijaną  igłę w dziąsło lub borowany ząb. Najlepiej, żeby przed rozpoczęciem leczenia stomatolog dokładnie opisał nam liczbę zębów do wyleczenia lub ewentualnie wyrwania oraz konieczne działania jakie musi podjąć.

Oczywiście istotnym jest też wspomnieć jak kosztowne będzie to bezbolesne leczenie zębów, dać możliwość wyboru materiałów na plomby, implanty czy protezy wraz ze wskazaniem ich zalet i wad. W większości przypadków, pacjent jest na tyle rozsądny, że będzie wolał zapłacić więcej za dobre jakościowo materiały, niż powtarzać zabiegi co kilka lat.

Szukając dobrego dentysty pamiętajmy jednak, żeby nie kierować się tylko jego cechami charakteru. Nawet najlepszy, najmilszy i najsympatyczniejszy stomatolog może być złym fachowcem, który tylko pogorszy nasz stan zdrowia.

dobry dentysta rzeszów opinie
stomatologia rzeszów