ZĘBY W GODZINĘ

Zęby w godzinę? Implanty w jedną godzinę? TAK!

rzeszów implanty w godzinę

Straciłeś zęba w wypadku? Zastanawiasz się co teraz można zrobić? Jest kilka możliwości odbudowy wybitego, złamanego zęba. Jedną z metod są implanty wraz z zębem tymczasowym wstawiane w jedną godzinę. Takie zabiegi są już od dawna dostępne w Rzeszowie w kilku gabinetach.

IMPLANTY W RZESZOWIE

Życie w ciągłym biegu sprawia, że nie dbamy o siebie odpowiednio, zwłaszcza w kwestii zdrowia. Jemy nieregularnie, w pośpiechu, nie mamy czasu umyć zębów po posiłku, ani tym bardziej odwiedzić stomatologa. Wizyty kontrolne, zamiast co pół roku wypadają co kilka lat i to tylko dlatego, że akurat rozbolał nas ząb.

Na szczęście współczesna stomatologia rozwija się na tyle szybko, że nawet zabieganym pacjentom może zaproponować zabiegi, które przynoszą natychmiastowe rezultaty – już po jednej wizycie. Nawet wtedy kiedy stracimy ząb. Nie chcemy marnować czasu w poczekalni ani tym bardziej na fotelu dentystycznym, dlatego domagamy się natychmiastowych efektów. Jednym z takich zabiegów jest np. szybkie wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym. Stosując odpowiednia metodę i preparaty wybielające, stomatolog może sprawić, aby nasze zęby w 1 godzinę, i to niepełną, stały się bielsze nawet o kilkanaście odcieni. Jest to zdecydowany przełom w stomatologii estetycznej i jednocześnie alternatywa dla żmudnych domowych sposobów, które w większości nie przynoszą rezultatów.

Kolejnym z niezwykle efektownych i „szybkich” zabiegów może być implantacja czyli implanty w jedną godzinę. Dotychczas tytanowe implanty, wkręcane były w dziąsło a następnie zaszywane. Dopiero po kilku miesiącach od zagojenia się rany, po raz kolejny nacinano dziąsło aby umieścić na nim koronę zęba. W rezultacie implantacja trwała nawet 6 miesięcy, a pacjent przez większość tego czasu musiał zmagać się z nieestetyczną luką, która utrudniała przeżuwanie.

Obecnie jednak stosowana jest metoda zwana zęby w 1 godzinę co oznacza, że implantacja wraz z umiejscowieniem korony trwa ok. 60 min. Zabieg ten jest równie bezpieczny jak tradycyjna metoda, dlatego staje się coraz popularniejszy. Pacjenci nie chcą czekać miesiącami, aż będą mogli swobodnie śmiać się czy rozmawiać, żądają natychmiastowego efektu. Oczywiście to czy będziemy mogli przeprowadzić zabieg implantacji z jednoczesnym umieszczeniem korony zęba zależy od stomatologa. To on zdecyduje jakie rozwiązanie będzie dla nas najlepsze. Nie można zapominać, że liczy się przede wszystkim zdrowie, a dopiero później nasze zachcianki.

Sam zabieg implantacji czy to natychmiastowej, czy też tradycyjnej niesie ze sobą ryzyko powikłań, dlatego konieczne jest wcześniejsze poddanie się badaniom krwi oraz wykluczenie niektórych chorób. Szczególnie niebezpieczne mogą być problemy z krzepnięciem krwi, dlatego o wszelkich symptomach i niepokojących objawach należy powiedzieć dentyście jeszcze przed zabiegiem. W większości przypadków nie ma jednak żadnych komplikacji i udaje się uzyskać zęby w 1 godzinę, które na dodatek wyglądają jak naturalne i są nie do odróżnienia. To znaczny postęp w stomatologii, która jeszcze do niedawna w kwestii uzupełnień protetycznych, miała do zaproponowania jedynie brzydkie i niewygodne protezy zębowe. Zobacz co więcej może Ci zaproponować stomatologia estetyczna.

rzeszów implanty zębowe