DENTYSTA RADZI PORADY ONLINE

Lekarz dentysta radzi - Porady stomatologiczne online

zdrowe zęby rzeszów

Starając się odpowiednio dbać o nasze zęby, szukamy informacji w sieci, na forach internetowych czy wśród znajomych. Najlepiej jednak wszelkie nasze pytania i wątpliwości kierować do specjalisty, który bez problemu będzie potrafił na nie odpowiedzieć.

PORADY STOMATOLOGICZNE ONLINE

Napisz do nas.

Zamieścimy dla Ciebie odpowiedź!

Najczęściej zadawane stomatologom pytanie dotyczy sposobów na piękne i białe zęby

Niestety uzyskanie uśmiechu niczym gwiazda filmowa, wbrew pozorom nie jest łatwe. Przede wszystkim należy regularnie szczotkować zęby i odstawić wszystkie używki oraz oczywiście rzucić palenie. Mocna herbata czy kawa oraz nałogi to jedna z najczęstszych przyczyn żółknięcia zębów. W dalszych krokach lekarz dentysta radzi, aby poddać się zabiegowi piaskowania i usuwania kamienia nazębnego. Zgromadzony między zębami osad, nie tylko jest źródłem bakterii i nieprzyjemnego zapachu z ust, ale również nieestetycznie wygląda. Jeśli nadal jesteśmy niezadowoleni z uzyskanych efektów możemy poddać się zabiegowi wybielania zębów. Sposobów jest kilka w zależności od naszych wymagań  i cierpliwości. Możemy zdecydować się na kilkunastodniowe wybielanie nakładkowe lub wybrać jednoseansowy laser, który w ciągu trzydziestu minut rozjaśni zęby nawet o kilkanaście tonów.

 

Równie często radzimy się dentystów w kwestii krzywego zgryzu u siebie lub dziecka

Pierwszymi objawami świadczącymi o możliwości wystąpienia problemów ze zgryzem  mogą być: wady wymowy, asymetria rysów twarzy, nadmiernie cofnięta bródka, czy oddychanie ustami. Oczywiście nie każdy z tych przypadków musi okazać się efektem krzywego zgryzu, o tym zadecyduje lekarz dentysta. Na szczęście obecna stomatologia jest na tyle wysoce rozwinięta, że nawet osoby dorosłe mogą nosić aparat ortodontyczny, choć w ich przypadku, ze względu na ostateczne ukształtowanie się szczęki, leczenie  może potrwać znacznie dłużej. Warto jednak pomęczyć się nawet kilkanaście miesięcy dla uzyskania prawidłowego zgryzu i komfortu jedzenia. Ostateczną decyzję co do rodzaju aparatu (stały, wyjmowany) i konieczności jego noszenia podejmuje lekarz ortodonta. Jednak każdy lekarz dentysta radzi, żeby nie zwlekać i w przypadku pojawienia się jakichkolwiek objawów świadczących o możliwości wystąpienia wad zgryzu natychmiast udać się do stomatologa. Im wcześniej dostrzeżemy chorobę, tym szybciej ją wyleczymy.

 

Kolejne, najczęściej zadawane stomatologom pytanie dotyczy sposobów na radzenie sobie z bólem zęba

Spuchnięte dziąsło i pulsujący ból mogą świadczyć o stanie zapalnym zęba lub miazgi zębowej. W takim przypadku możemy doraźnie zastosować tabletki przeciwbólowe lub ziołowe płukanki np. z szałwii. Jednak tego typu metody pomogą tylko na chwilę i nie uchronią nas od wizyty u stomatologa. Każdy lekarz dentysta radzi, aby z bólem zęba udać się do specjalisty, który nie tylko przepisze odpowiednie leki, ale przede wszystkim zdiagnozuje przyczynę bólu i spróbuje ją usunąć. Oczywiście nie zawsze uda się to na pierwszej wizycie. Niektóre zainfekowane zęby będą wymagały terapii antybiotykowej, zanim zostaną wyleczone. Pamiętajmy również, że usuwanie bolącego zęba to krok ostateczny. Powstała w ten sposób luka będzie wymagała natychmiastowego uzupełnienia implantem, mostem lub koroną, w przeciwnym razie pozostałe zęby zaczną się przemieszczać i krzywić doprowadzając nawet do wad zgryzu.

implanty rzeszów
wybielanie zębów rzeszów