Licówki

Licówki na Zęby w Rzeszowie

licówki porcelanowe rzeszów

Najlepszym sposobem na poprawienie swojego wyglądu są piękne zęby. Stomatologia estetyczna wciąż się rozwija i ma coraz to nowe propozycje dla osób w dowolnym wieku. Popularną metodą wybieraną przez pacjentów jest wybielanie zębów. W takich przypadkach możliwe jest zastosowanie domowych sposobów z użyciem środków dostępnych w drogeriach oraz metod, które zaproponuje specjalista.

 

Jeśli jednak chcemy zwrócić na siebie uwagę, możemy zdecydować się na bardziej niestandardowe rozwiązania jakimi są licówki i biżuteria nazębna. To, na co się zdecydujemy zależy tylko od naszej fantazji i oczywiście zasobności portfela. W przypadku wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym lekarz dentysta może zaproponować dwie metody – nakładkową oraz laserową.

Pierwsza z nich polega na aplikowaniu preparatu wybielającego na specjalną szynę, którą zakłada się każdej nocy na zęby. Po ok. dwóch tygodniach można osiągnąć zadowalające efekty i rozjaśnienie zębów o kilka tonów. Jeśli jednak zależy nam na czasie, możemy skorzystać z lasera stomatologicznego, który umożliwia uzyskanie białych zębów już po jednym seansie naświetlającym. Również podczas tego zabiegu stomatolog aplikuje na nasze zęby preparat wybielający, jednak o wyższym stężeniu. Po utwardzeniu go specjalną lampą, w stronę zębów kierowany jest promień lasera o niebieskim świetle, który powoduje utlenianie się preparatu. W ten sposób, po ok. 30 minutach możliwe jest uzyskanie zębów bielszych nawet o kilkanaście tonów. Oczywiście to jakie efekty końcowe uzyskamy, zależy przede wszystkim od koloru wyjściowego naszych zębów oraz czynników, które spowodowały przebarwienia.

W przypadku zębów, które zmieniły kolor pod wpływem antybiotyków, ani laser ani preparat wybielający niestety nie zadziała. W takim miejscu zdecydowanie bardziej korzystne będzie założenie licówki.

Licówka to niewielki, cienki porcelanowy płatek nakładany na przebarwiony ząb. Pozwala on uzyskać naturalny efekt i zamaskować przebarwienia których nie da się usunąć. Licówki to rozwiązanie także dla tych, którzy mają ukruszone lub lekko skrzywione zęby. Doskonale maskują niedoskonałości, których nie można usunąć w inny sposób.

Wybierając konkretny rodzaj licówek powinniśmy zapytać stomatologa, czy ich założenie wymaga oszlifowania zębów. Obecnie bowiem, możliwe jest założenie cieńszych licówek addytywnych, przy których zmniejszanie objętości zęba nie jest konieczne. Samo mocowanie licówek możliwe jest przy pomocy antybakteryjnego preparatu, który skutecznie cementuje licówkę z zębem i jednocześnie zapobiega rozwojowi bakterii w tym miejscu.

Każdy kto zastanawia się, czy licówki i biżuteria nazębna są mu potrzebne, powinien zastanowić się jaki efekt końcowy chce uzyskać oraz ile pieniędzy może przeznaczyć na tego typu zabiegi. Same licówki, to stosunkowo popularne rozwiązanie, dyktowane chęcią uzyskania pięknego uśmiechu i zamaskowania zmian, których nie można wyleczyć. Biżuteria nazębna to już bardziej luksusowy sposób aby zwrócić na siebie uwagę. Wykonane z białego lub zwykłego złota ozdoby, przybrane kamieniami szlachetnymi można zakładać i zdejmować bez uszkadzania czy naruszania struktury zęba. Mają przede wszystkim przyozdobić ząb, a nie maskować jego zły stan.

Zanim na naszych zębach znajdą się licówki i biżuteria, powinniśmy więc koniecznie wyleczyć wszystkie ubytki i uzupełnić braki. Tylko w ten sposób osiągniemy idealny piękny uśmiech, bez groteskowego efektu.