SZYBKIE WYBIELANIE ZĘBÓW

Szybkie Wybielanie Zębów w Rzeszowie

wybielanie zębów rzeszów

Obecna stomatologia osiągnęła już taki poziom, że pacjent przychodzący do dentysty może nie tylko leczyć swoje zęby, ale również poddać się rekonstrukcji kości szczękowych, wszczepieniu tytanowych implantów, a nawet zażyczyć wysadzaną kamieniami złotą biżuterię umieszczaną na zębach.  

W gabinecie stomatologicznym można też zrobić zdjęcie RTG, a nawet tomografię komputerową głowy, co znacznie przyspiesza proces leczenia i pomaga szczegółowo zdiagnozować chorobę. Oczywiście nie wszystkie problemy udaje się rozwiązać po jednej wizycie, w większości przypadków trzeba wykazać się cierpliwością i systematycznością, aby uzyskać wymarzony efekt. Nie każdy jednak chce czekać kilka tygodni, czy miesięcy, na rezultaty, zwłaszcza przy zabiegach ze stomatologii estetycznej takich jak wybielanie zębów. 

Jedno z często zadawanych przez pacjentów pytań, dotyczy sposobów na szybkie wybielanie zębów. Trudno jednoznacznie na nie odpowiedzieć i wskazać najlepszy sposób, ponieważ mnogość metod i możliwości oferowanych przez gabinety stomatologiczne i apteki, sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. To w jakim tempie uda nam się rozjaśnić nasze zęby, zależy przede wszystkim od ich koloru wyjściowego, naszej diety, tego jak dbamy o higienę jamy ustnej oraz od efektu, który chcemy uzyskać.

Osoby, posiadające w miarę jasne uzębienie, mogą stosować pasty wybielające dostępne w aptekach i drogeriach. Regularnie szczotkowane przez kilka tygodni a nawet miesięcy zęby, zachowają swoja barwę lub lekko się rozjaśnią. Na spektakularne efekty nie ma jednak co liczyć.

Jeśli  kolor naszych zębów zdecydowanie odbiega od wyobrażeń o pięknym uśmiechu, warto skorzystać z porady specjalisty i wybrać jedną z metod wybielania zębów zaproponowanych przez stomatologa.

Dla bardziej cierpliwych osób możemy polecić metodę nakładkową, która polega na regularnym stosowaniu nakładki wybielającej przez okres od jednego do dwóch tygodni. W tym czasie zęby będą powoli się rozjaśniały, pod wpływem działania preparatu wybielającego. W momencie, kiedy pacjent stwierdzi, że uzyskany kolor mu odpowiada, metoda zostanie przerwana, bez jakichkolwiek konsekwencji. Zaletą wybielania nakładkowego jest również bezpieczeństwo, ponieważ preparat wybielający, stosowany regularnie, ma mniejsze stężenie i nie uszkadza zębów.

Jeśli nie chcemy czekać dwóch tygodni i zależy nam, aby zastosować naprawdę szybkie wybielanie zębów, wybierzmy metodę laserową, która jest jednorazowa i trwa niespełna trzydzieści minut. W tym przypadku stomatolog również nakłada nam preparat wybielający, który jednak zostaje utwardzony. Następnie, dentysta, kieruje w stronę naszych zębów urządzenie wybielające o niebieskim świetle. Promień lasera utlenia zęby, bez podrażniania nerwów czy innych skutków ubocznych. Możemy w ten sposób uzyskać kolor jaśniejszy nawet o kilkanaście tonów od barwy wyjściowej. Metoda laserowa to obecnie najlepszy sposób na szybkie wybielanie zębów, o czym przekonało się wielu pacjentów, bezskutecznie stosujących przez lata pasty i inne preparaty wybielające.