IMPLANTOLOGIA

IMPLANTOLOGIA RZESZÓW

implanty zębowe rzeszów

Współczesna stomatologia bardzo szybko się rozwija, dzięki czemu może skutecznie radzić sobie z trudnymi przypadkami, jakimi są utrata pojedynczych zębów czy nawet całkowite bezzębie. I chociaż zęby stałe nie odrastają, możliwe jest uzupełnienie wszelkich braków i osiągnięcie efektu niemal identycznego z naturalnym wyglądem.

IMPLANTY RZESZÓW 

Wybawieniem dla wszystkich, którzy mają ubytki, czy to spowodowane urazami mechanicznymi, czy zmianami chorobowymi jest implantologia. Ten dział stomatologii odpowiada za wszczepianie implantów zębowych imitujących korzeń zęba.

Wykonaną z tytanu śrubę, wkręca się w dziąsło, a następnie na niej montuje się koronę zęba, most lub protezę – w zależności od potrzeb. Sztuczny implant jest bardzo stabilny i umożliwia odtworzenie niemal naturalnych warunków zgryzowych, dzięki czemu możemy bez problemu przeżuwać wszystkie pokarmy.

Zanim jednak zdecydujemy się na wszczepienie implantów czeka nas konsultacja stomatologiczna. Dentysta omówi z nami plan leczenia i zleci wykonanie niezbędnych badań, na podstawie których wyda zgodę na wkręcenie implantu. Niektóre choroby jak nieleczona cukrzyca czy nowotwór oraz nałogowe palenie papierosów eliminują możliwość założenia śruby, dlatego należy każdą dolegliwość zgłosić lekarzowi.

implanty w 1 dzień rzeszów

Sam zabieg wszczepienia implantu trwa ok. 30 min. i może być wykonywany przy zwykłym znieczuleniu miejscowym. Po nacięciu dziąsła wprowadzana jest śruba, na której zostanie umieszczona korona zęba. Dotychczas konieczne było oczekiwanie na zagojenie się ran i wyciąganie szwów, co sprawiało, że proces leczenia trwał kilka miesięcy. Jednak współczesna implantologia na tyle się rozwinęła, że możliwe jest natychmiastowe obciążenie tytanowej śruby koroną zęba. Dzięki temu, efekty widoczne są już po jednej wizycie w gabinecie stomatologicznym. Zaletą sztucznych implantów jest bez wątpienia komfort jaki odczuwa pacjent podczas jedzenia, rozmawiania czy śmiania się. Nie ma możliwości, żeby postronna osoba, mogła zorientować się, które zęby są naturalne, a które nie. Ponadto, materiał użyty do wykonania implantu jest biokomaptybilny i w żaden sposób nie wpływa na nasz organizm.

Niestety, główną wadą tytanowych zamienników jest ich stosunkowo wysoka cena. Koszt wszczepienia pojedynczej śruby wraz z łączeniem i koroną sięga od czterech do sześciu tysięcy złotych. Na szczęście implantologia wciąż się rozwija i staje się popularniejsza, dzięki czemu również same implanty nie stanowią luksusu tylko dla najbogatszych. Ponieważ implant zakładamy raz na całe życie warto zastanowić się nad jego wyborem i potraktować tą decyzję jako inwestycję w siebie.

implanty w jeden dzień rzeszów