CAD/CAM SYSTEM - Rekonstrukcja Zębów

Ceramiczna rekonstrukcja zębów

system cad/cam

Technologia CAD/CAM polega na komputerowym projektowaniu bądź wspomaganiu tego projektowania i od szeregu lat rewolucjonizuje stomatologię. Zapoczątkował ją już w latach 70. zeszłego wieku profesor Werner H. Mörmann, który pracował na uniwersytecie w Zurychu.

Obecnie notuje się wzmożone zainteresowanie dentystów i techników dentystycznych tą właśnie metodą, a dokładniej jej zastosowaniu w produkowaniu protetycznych uzupełnień stomatologicznych. Można bardzo łatwo odpowiedzieć na pytanie, dlaczego coraz częściej sięga się po technologię CAD/CAM – jest ona o wiele bardziej efektywna niż tradycyjne metody wytwarzania uzupełnień protetycznych w pracowniach.

Jakie zastosowanie znajduje wykorzystanie technologii CAD/CAM? Produktów tej metody używa się do systemów nakładów i wkładów koronowych (inlay albo onlay), a także mostków i koron. Są one trwalsze, lepiej dopasowane, odpowiednie w kształcie i rozmiarze. Jeśli masz to szczęście, że twój lekarz dentysta posiada w swoim gabinecie urządzenie, bądź współpracuje z pracownią CAD/CAM, to procedura odbudowy zęba może być skrócona do maksymalnie dwóch wizyt. Pierwsza z nich będzie miała na celu wykonanie niezbędnych pomiarów, kolejna – osadzenie w ustach pacjenta gotowego zęba.

Technik dentystyczny lub dentysta musi posiadać duży zakres umiejętności i wiedzy, by sprawnie posługiwać się technologią CAD/CAM. Przygotowanie zęba, jego skanowanie oraz rekonstrukcja muszą być bardzo precyzyjne

Wcześniej uzupełnienia zębowe, które nie zawierały metalu były niedostatecznie wytrzymałe niż te, które go zawierały. Współczesne wykorzystanie porcelany frezowanej w komorach CAD/CAM jest o wiele bardziej pewne i trwałe. Rezultatem jest także wysoki walor estetyczny zęba.

Opisywaną technologię skutecznie rozwija obecnie wiele firm. Tłumaczenie skrótowca na język polski podpowiada nam, że zajmuje się ona ceramiczną rekonstrukcją estetyczną zębów. Lider produkcji tych maszyn Ich urządzenia pozwalają dentystom i protetykom dentystycznym na szerszy dostęp do omawianej metody, większej precyzji wykonywanych prac protetycznych, łatwości obsługi, szybkości niż kiedykolwiek wcześniej.

Urządzenia te zajmują minimalną powierzchnię w gabinetach czy pracowniach. Pełny kontur porcelanowej korony dentystycznej uzyskiwany jest dzięki nim wokoło sześć minut, przy zachowaniu niezbędnej dokładności. Powłoka korony jest również w efekcie niebywale gładka.. Liczne plusy idą również w kierunku pacjentów, którzy dzięki zastosowanym procedurom nie są narażeni na niepotrzebne przymiarki, wysoką inwazyjność metody i niską estetykę. Materiały do produkcji koron wykonywanych techniką CAD/CAM nie są droższe niż tradycyjne.

Skanowanie zęba lub ubytku w celu jego digitalizacji

Wycinanie zęba

 

Gotowy produkt

Ceramiczna korona zęba

skanowanie zęba
wycinanie zęba
ceramiczna korona zęba