facebook | twitter | google+ 

 
 
 

HAPPYDENT       © 2014  Dobry Dentysta Stomatolog w Rzeszowie - Opinie   POLITYKA PRYWATNOŚCI 

facebook | twitter | google+

Obecna stomatologia osiągnęła już taki poziom, że pacjent przychodzący do dentysty może nie tylko leczyć swoje zęby, ale również poddać się rekonstrukcji kości szczękowych, wszczepieniu tytanowych implantów, a nawet zażyczyć sobie, wysadzaną kamieniami szlachetnymi, złotą biżuterię umieszczaną na zębach.  W gabinecie stomatologicznym można też zrobić zdjęcie RTG, a nawet tomografię komputerową głowy, co znacznie przyspiesza proces leczenia i pomaga szczegółowo zdiagnozować chorobę. Oczywiście nie wszystkie problemy udaje się rozwiązać po jednej wizycie, w większości przypadków trzeba wykazać się cierpliwością i

ARCHIWUM WIADOMOŚCI

AKTUALNOŚCI

Jest to święto przypadające na 12 września, które powinno przypominać każdemu Polakowi o dbaniu o uzębienie swoje i rodziny. Warto przypominać o tych aktywnościach, by zwielokrotnić wizyty u dentystów.

10.10.2014 -

Około 50% mieszkańców większych miast wybiera właśnie taką formę leczenia swojego uzębienia. Jest ona wygodniejsza, szybsza i pewniejsza niż korzystanie z usług  refundowanych.

30.09.2014 -

systematycznością, aby uzyskać wymarzony efekt. Nie każdy jednak chce czekać kilka tygodni, czy miesięcy, na rezultaty, zwłaszcza przy zabiegach ze stomatologii estetycznej.

Jedno z często zadawanych przez pacjentów pytań, dotyczy sposobów na szybkie wybielanie zębów. Trudno jednoznacznie na nie odpowiedzieć i wskazać najlepszy sposób, ponieważ mnogość metod i możliwości oferowanych przez gabinety stomatologiczne i apteki, sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. To w jakim tempie uda nam się rozjaśnić nasze zęby, zależy przede wszystkim od ich koloru wyjściowego, naszej diety, tego jak dbamy o higienę jamy ustnej oraz od efektu, który chcemy uzyskać.

Osoby, posiadające w miarę jasne uzębienie, mogą stosować pasty wybielające dostępne w aptekach i drogeriach. Regularnie szczotkowane przez kilka tygodni a nawet miesięcy zęby, zachowają swoja barwę lub lekko się rozjaśnią. Na spektakularne efekty nie ma jednak co liczyć.

Jeśli  kolor naszych zębów zdecydowanie odbiega od wyobrażeń o pięknym uśmiechu, warto skorzystać z porady specjalisty i wybrać jedną z metod zaproponowanych przez stomatologa.

Dla bardziej cierpliwych osób możemy polecić metodę nakładkową, która polega na regularnym stosowaniu nakładki wybielającej przez okres od jednego do dwóch tygodni. W tym czasie zęby będą powoli się rozjaśniały, pod wpływem działania preparatu wybielającego. W momencie, kiedy pacjent stwierdzi, że uzyskany kolor mu odpowiada, metoda zostanie przerwana, bez jakichkolwiek konsekwencji. Zaletą wybielania nakładkowego jest również bezpieczeństwo, ponieważ preparat wybielający, stosowany regularnie, ma mniejsze stężenie i nie uszkadza zębów.

Jeśli nie chcemy czekać dwóch tygodni i zależy nam, aby zastosować naprawdę szybkie wybielanie zębów, wybierzmy metodę laserową, która jest jednorazowa i trwa niespełna trzydzieści minut. W tym przypadku stomatolog również nakłada nam preparat wybielający, który jednak zostaje utwardzony. Następnie, dentysta, kieruje w stronę naszych zębów urządzenie wybielające o niebieskim świetle. Promień lasera utlenia zęby, bez podrażniania nerwów czy innych skutków ubocznych. Możemy w ten sposób uzyskać kolor jaśniejszy nawet o kilkanaście tonów od barwy wyjściowej.

Metoda laserowa to obecnie najlepszy sposób na szybkie wybielanie zębów, o czym przekonało się wielu pacjentów, bezskutecznie stosujących przez lata pasty i inne preparaty wybielające.

SZYBKIE WYBIELANIE ZĘBÓW