facebook | twitter | google+ 

 
 
 

HAPPYDENT       © 2014  Dobry Dentysta Stomatolog w Rzeszowie - Opinie   POLITYKA PRYWATNOŚCI 

facebook | twitter | google+

Teoretycznie każdy stomatolog może zajmować się  leczeniem ząbków u naszych maluchów. Jednak specyfika budowy aparatu zębowego u dzieci wymaga, aby zajmował się nimi dobrze wykwalifikowany dentysta, stąd wyodrębnienie nowej specjalizacji jaką jest stomatologia dziecięca i przygotowywanie przez gabinety dentystyczne ofert skierowanych wyłącznie do najmłodszych i ich  rodziców.

W obrębie stomatologii dziecięcej znajduje się m.in. leczenie zębów mlecznych, leczenie zębów stałych niedojrzałych, zaburzenia ząbkowania oraz  działania profilaktyczne.

ARCHIWUM WIADOMOŚCI

AKTUALNOŚCI

Jest to święto przypadające na 12 września, które powinno przypominać każdemu Polakowi o dbaniu o uzębienie swoje i rodziny. Warto przypominać o tych aktywnościach, by zwielokrotnić wizyty u dentystów.

10.10.2014 -

Około 50% mieszkańców większych miast wybiera właśnie taką formę leczenia swojego uzębienia. Jest ona wygodniejsza, szybsza i pewniejsza niż korzystanie z usług  refundowanych.

30.09.2014 -

Te cienkie płatki, nakładki stosuje się na przednią część zęba w celu jego upiększenie – gdy Twój naturalny kolor jest przebarwiony, kształt zębów jest odstępujący od normy czy też masz diastemę.

15.09.2014 -

 

Najczęstszym problemem z jakim w Polsce spotyka się stomatologia dziecięca jest   próchnica zębów. Choroba ta, w krajach wysoko rozwiniętych praktycznie nie występuje, u nas jednak, wciąż jest na porządku dziennym. Przyczynia się do tego przede wszystkim zła higiena jamy ustnej u maluchów i jest to niestety wina ich rodziców, którzy nie uczą jak myć zęby i nie zwracają uwagi na to, czy dziecko w ogóle je umyło.

 

Kolejny problem to złe odżywianie: nadmierne spożywanie słodyczy, picie słodkich napojów i podjadanie między posiłkami. Zalegające na zębach resztki pokarmów stwarzają idealne warunki do rozwoju próchnicy.

Karygodnym błędem, którego, niestety, dopuszczają się rodzice jest również lekceważenie problemów z zębami u dziecka i naiwne przekonanie, że skoro mleczaki wypadają to nie trzeba o nie odpowiednio dbać. Tymczasem nieleczona próchnica, nawet na zębach mlecznych, może prowadzić do bardzo bolesnego zapalenia miazgi, a w rezultacie do utraty zęba.

 

Braki w uzębieniu mogą z kolei hamować rozwój kości i powodować wady zgryzu, przemieszczenia się zębów, ich nadmiernego stłoczenia w jednym miejscu oraz zahamowania rozwoju zęba stałego. Szczególnie niebezpieczne są też ropne stany zapalne zęba, które mogą zainfekować cały organizm. Niezwykle ważne jest zatem, aby już od najmłodszych lat nauczyć nasze dzieci odpowiedniej higieny jamy ustnej. Wizyty kontrolne u stomatologa, regularne, dokładne szczotkowanie zębów, dieta bogata w witaminy A, D, C to prosty sposób na uniknięcie problemów w przyszłości.

 

Znalezienie dobrego dentysty, który zajmie się naszym dzieckiem nie będzie problemem. Coraz więcej gabinetów specjalizuje się w stomatologii dziecięcej, starając się, żeby wizyta u dentysty nie była dla malucha traumą. Barwnie pomalowane ściany, opieka w poczekalni czy nawet możliwość założenia kolorowej plomby to niezwykle ciekawe rozwiązania, do których mali pacjenci podchodzą z wielkim entuzjazmem, a które stomatologia dziecięca traktuje jako wsparcie leczenia .

STOMATOLOGIA DZIECIĘCA W RZESZOWIE