Wczesna profilaktyka

WCZESNA PROFILAKTYKA STOMATOLOGICZNA U DZIECI

profilaktyka szczotkowanie zębów

Wczesna profilaktyka stomatologiczna u dzieci jest niezmiernie istotna. Dobre nawyki żywieniowe i higieniczne przekazane we wczesnym dzieciństwie mają przełożenie na całe późniejsze życie naszego uzębienia. Najważniejszą rolę w tej nauce pełnicie Wy Drodzy rodzicie! To na Was patrzy pociecha i naśladuje Wasze postępowanie. Warto poświęcić trochę czasu i poszukać informacji na ten temat lub po prostu poradzić się swojego stomatologa.

Na troskę o ząbki swojego malca nigdy nie jest za wcześnie ani za późno. Lekarze  specjalizujący się w zakresie pedodoncji, czyli stomatologii dzieci i młodzieży chętnie odpowiedzą na Państwa pytania odnośnie profilaktyki u dzieci, udzielą bezpłatnych konsultacji i jeśli to będzie konieczne opracują program leczenia lub zabiegów higienicznych

Higienistki pomogą dobrać młodym Pacjentom odpowiednie szczoteczki i pokażą jak prawidłowo należy ich używać. Na zasadach zabawy przekażą małym Pacjentom zalecenie higieniczne i dietetyczne, a także pomogą oswoić się z nowym miejscem, jakim jest gabinet czy fotel dentystyczny. W konsultacji z lekarzem przeprowadzą u dzieci zabieg lakierowania – czyli fluoryzację kontaktową specjalnymi preparatami fluorowymi.

Dzięki tym zabiegom powodujemy zwiększenie twardości szkliwa a tym samym uodpornienie jego na czynniki zewnętrzne, mechaniczne oraz zwiększamy odporność szkliwa na próchnicę. Tą drogą możemy osiągnąć redukcję próchnicy do 70%. Zabiegi te zaleca się u wszystkich dzieci niezależnie od stanu ogólnego, czy też stężenia fluorków w powietrzu i optymalnego stężenia fluoru w wodzie pitnej.

Wiemy jak ważne jest zaufanie do lekarza stomatologa i komfort leczenia małego Pacjenta. Niejeden z Was – dorosłych boryka się z psychicznym lękiem przed wizytą u dentysty, często będącym konsekwencją przykrych doświadczeń właśnie z dzieciństwa. Trzeba pamiętać, aby tych obaw i lęków nie przenieść podświadomie na własne dzieci. Warto zadbać o to, aby pierwsza wizyta u stomatologa odbyła się w przyjaznej i ciepłej atmosferze, w wyspecjalizowanej do tego placówce, z nowoczesnym sprzętem i sposobami leczenia – w najwyższym stopniu minimalizującymi czas i dyskomfort wizyty.

Zespół w pełnym oddaniu zaopiekuje się Państwa pociechą. W trakcie ulubionej bajki lub filmu na ekranie, Pacjent zostanie skonsultowany i zdiagnozowany. Jeśli konieczne okaże się leczenie, zostanie ono przeprowadzone przy użyciu komputerowego znieczulenia The Wand ® i najwyższej jakości materiałów. Każdy dzielny Pacjent może wybrać sobie indywidualny kolor wypełnienia, nie wykluczając fluo! Na zakończenie wizyty czeka miła nagroda! To  nie zabieg, to kolorowa przygoda!

stomatologia dziecięca rzeszów