Wczesna profilaktyka

WCZESNA PROFILAKTYKA STOMATOLOGICZNA U DZIECI

profilaktyka szczotkowanie zębów

Wczesna profilaktyka stomatologiczna u dzieci jest niezmiernie istotna. Dobre nawyki żywieniowe i higieniczne przekazane we wczesnym dzieciństwie mają przełożenie na całe późniejsze życie naszego uzębienia. Najważniejszą rolę w tej nauce pełnicie Wy Drodzy rodzicie! To na Was patrzy pociecha i naśladuje Wasze postępowanie. Warto poświęcić trochę czasu i poszukać informacji na ten temat lub po prostu poradzić się swojego stomatologa.

Na troskę o ząbki swojego malca nigdy nie jest za wcześnie ani za późno. Lekarze  specjalizujący się w zakresie pedodoncji, czyli stomatologii dzieci i młodzieży chętnie odpowiedzą na Państwa pytania odnośnie profilaktyki u dzieci, udzielą bezpłatnych konsultacji i jeśli to będzie konieczne opracują program leczenia lub zabiegów higienicznych

Higienistki pomogą dobrać młodym Pacjentom odpowiednie szczoteczki i pokażą jak prawidłowo należy ich używać. Na zasadach zabawy przekażą małym Pacjentom zalecenie higieniczne i dietetyczne, a także pomogą oswoić się z nowym miejscem, jakim jest gabinet czy fotel dentystyczny. W konsultacji z lekarzem przeprowadzą u dzieci zabieg lakierowania – czyli fluoryzację kontaktową specjalnymi preparatami fluorowymi.

Dzięki tym zabiegom powodujemy zwiększenie twardości szkliwa a tym samym uodpornienie jego na czynniki zewnętrzne, mechaniczne oraz zwiększamy odporność szkliwa na próchnicę. Tą drogą możemy osiągnąć redukcję próchnicy do 70%. Zabiegi te zaleca się u wszystkich dzieci niezależnie od stanu ogólnego, czy też stężenia fluorków w powietrzu i optymalnego stężenia fluoru w wodzie pitnej.

Wiemy jak ważne jest zaufanie do lekarza stomatologa i komfort leczenia małego Pacjenta. Niejeden z Was – dorosłych boryka się z psychicznym lękiem przed wizytą u dentysty, często będącym konsekwencją przykrych doświadczeń właśnie z dzieciństwa. Trzeba pamiętać, aby tych obaw i lęków nie przenieść podświadomie na własne dzieci. Warto zadbać o to, aby pierwsza wizyta u stomatologa odbyła się w przyjaznej i ciepłej atmosferze, w wyspecjalizowanej do tego placówce, z nowoczesnym sprzętem i sposobami leczenia – w najwyższym stopniu minimalizującymi czas i dyskomfort wizyty.

Zespół w pełnym oddaniu zaopiekuje się Państwa pociechą. W trakcie ulubionej bajki lub filmu na ekranie, Pacjent zostanie skonsultowany i zdiagnozowany. Jeśli konieczne okaże się leczenie, zostanie ono przeprowadzone przy użyciu komputerowego znieczulenia The Wand ® i najwyższej jakości materiałów. Każdy dzielny Pacjent może wybrać sobie indywidualny kolor wypełnienia, nie wykluczając fluo! Na zakończenie wizyty czeka miła nagroda! To  nie zabieg, to kolorowa przygoda!

stomatologia dziecięca rzeszów

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *