Korony Pełnoceramiczne

KORONY PEŁNOCERAMICZNE - PROTETYKA ESTETYCZNA

protetyka protezy rzeszów

Patrząc w lustro dostrzegasz, iż nie wszystkie zęby mają jednakowy kolor. Niezależnie od tego, czy podoba Ci się Twój naturalny kolor zębów, idealny uśmiech powinien być jednolity kolorystycznie. Jeśli  dostrzegasz  różnicę w kolorach zębów, np.  jeden ząb jest szary, ciemny lub tylko lekko różni się od innych, możesz sobie pomóc…

 

KORONY PEŁNOCERAMICZNE RZESZÓW

 

Protetyka Estetyczna – Stomatologia Estetyczna – Licówki – Korony

Zwykle ząb, który jest ciemniejszy niż sąsiednie zęby, jest martwy. Taki ząb wymaga sprawdzenia na zdjęciu RTG jak wygląda stan przeleczenia korzenia.  Sprawdzamy czy ząb jest przeleczony kanałowo, a jeśli tak, to czy leczenie zostało wykonane prawidłowo. Konieczne jest wykonanie lub ponowne przeleczenie kanałów, wzmocnienie i estetyczna odbudowa.

Najbardziej skuteczną estetyczną odbudową zęba jest wykonanie korony pełnoceramicznej. W odróżnieniu od stosowanych dotychczas koron porcelanowych, nie posiadają one  metalowego rdzenia, który w wielu przypadkach stanowił problem estetyczny, powodując zasinienie dziąsła.

Wykonując koronę pełnoceramiczną, możliwe jest uzyskanie optymalnej głębi i przezierności naśladującej naturalny wygląd zęba. Korony pełnoceramiczne są najwyższym osiągnięciem stomatologii,  jeśli  chodzi o możliwość idealnej estetyki w zakresie odbudowy pojedynczego zęba. Istnieje również możliwość naniesienia charakterystycznych podbarwień, plamek oraz cieniowania, jakie występuje u pacjenta w zdrowych zębach, właściwego tylko dla jego uzębienia.