facebook | twitter | google+ 

 
 
 

HAPPYDENT       © 2014  Dobry Dentysta Stomatolog w Rzeszowie - Opinie   POLITYKA PRYWATNOŚCI 

facebook | twitter | google+

rzeczywiście wyczyszczone. Podobnie – czytanie o metodach wybielania, nie przywróci nam perłowych zębów. Tylko odpowiednia: profilaktyka, informacje, konsultacje stomatologiczne są w stanie zaradzić naszym problemom. Regularne kontrolowanie stanu uzębienia pozwoli w porę wykryć zmiany próchnicze lub zapalne i zastosować odpowiednie leczenie.  

W przypadku nieregularnej, chropowatej budowy powierzchni zębów, konieczne może okazać się przeprowadzenie lakowania, polegającym na uszczelnianiu bruzd i zagłębień specjalnym lakiem. Dzięki temu, pozbędziemy się trudnych do szczotkowania szczelin, w które wnika jedzenie. Skuteczność lakowania jest niezwykle wysoka i pozwala zredukować próchnicę nawet o 90%.

Kolejnym sposobem na zapobieganie rozwojowi próchnicy oraz bakterii w jamie ustnej jest usuwanie kamienia nazębnego czyli skaling. Powstały po niedokładnym szczotkowaniu, z resztek pokarmów i związków mineralnych zawartych w ślinie – kamień – jest siedliskiem bakterii i może być przyczyną nieprzyjemnego zapachu, wydobywającego się z naszych ust podczas mówienia. Sami nie jesteśmy w stanie go usunąć, tylko dentysta, za pomocą specjalnego ultradźwiękowego urządzenia, może to zrobić.

Uzupełnieniem skalingu powinno być piaskowanie zębów, polegające na usuwaniu osadu oraz przebarwień z kawy czy herbaty. Za pomocą specjalnego urządzenia, stomatolog może oczyścić nawet trudnodostępne miejsca i przestrzenie między zębami. Następnie, powinien on wypolerować oczyszczone powierzchnie oraz przeprowadzić zabieg fluoryzacji.

Fluoryzacja czyli lakierowanie, to z kolei zabieg polegający na powlekaniu zębów odpowiednią warstwą fluoru. Zapobiega to rozwojowi próchnicy i przeciwdziała nadwrażliwości na ciepłe lub zimne pokarmy. Jest on całkowicie bezbolesny i w zależności od potrzeb może być powtarzany nawet kilkakrotnie.

Wymienione wyżej metody, należą do najprostszych sposobów na dbanie o higienę jamy ustnej. Wraz z regularnymi wizytami kontrolnymi są gwarancją pięknego uśmiechu przez długie lata.

Pamiętajmy zatem, że  profilaktyka, informacje, konsultacje stomatologiczne nie mogą być niczym zastąpione, jeśli faktycznie zależy nam na naszych zębach.

10.10.2014 -

Jest to święto przypadające na 12 września, które powinno przypominać każdemu Polakowi o dbaniu o uzębienie swoje i rodziny. Warto przypominać o tych aktywnościach, by zwielokrotnić wizyty u dentystów.

AKTUALNOŚCI

ARCHIWUM WIADOMOŚCI

Jesteśmy tylko ludźmi i nie musimy znać się na wszystkim. Rozwój mediów, a zwłaszcza Internetu, sprawił, że bez problemu znajdziemy potrzebne nam informacje w sieci. Niestety, kiedy coś zaczyna nam dolegać, zamiast udać się do odpowiedniego specjalisty, chwytamy za myszkę i zaczynamy przeglądać fora internetowe, z nadzieją, że tam znajdziemy rozwiązania na nasze dolegliwości. Nie jest to jednak dobry sposób na walkę z chorobą. Poleganie na opinii obcych, anonimowych osób nie tylko jest bezzasadne, ale może również prowadzić do  powikłań i pogorszenia stanu zdrowia, zarówno ogólnego jak i stanu naszych zębów.  Nic nie jest w stanie zastąpić wizyty u dentysty, a ten, na pewno zwróci nam uwagę, że najważniejsze są: profilaktyka, informacje, konsultacje stomatologiczne.

Zamiast marnować czas na szukanie w Internecie przypadków nam zbliżonych, lepiej samemu zadbać o nasze zęby. To, że spędzimy godzinę na czytaniu o sposobach prawidłowego szczotkowania, nie sprawi, że będą one