facebook | twitter | google+ 

 
 
 

HAPPYDENT       © 2014  Dobry Dentysta Stomatolog w Rzeszowie - Opinie   POLITYKA PRYWATNOŚCI 

facebook | twitter | google+

ARCHIWUM WIADOMOŚCI

AKTUALNOŚCI

Jest to święto przypadające na 12 września, które powinno przypominać każdemu Polakowi o dbaniu o uzębienie swoje i rodziny. Warto przypominać o tych aktywnościach, by zwielokrotnić wizyty u dentystów.

10.10.2014 -

Około 50% mieszkańców większych miast wybiera właśnie taką formę leczenia swojego uzębienia. Jest ona wygodniejsza, szybsza i pewniejsza niż korzystanie z usług  refundowanych.

30.09.2014 -

Nie każdy może pochwalić się równymi białymi ząbkami, które przy uśmiechaniu się nadają blasku naszej twarzy. Niestety coraz więcej osób ma problemy i wady zgryzu, które nieleczone mogą prowadzić do komplikacji. Krzywe zęby nie dość, że nieestetyczne, mogą sprawiać  kłopoty podczas jedzenia, a nawet rozmawiania. Tym problemom może jednak zaradzić ortodoncja.

Do niedawna istniało przekonanie, że tylko dzieci mogą nosić aparat ortodontyczny, nie jest to jednak prawdą. Nie ma ścisłego przedziału wiekowego, w którym prowadzi się leczenie ortodontyczne – oczywiście,

HAPPYDENT © 2014         POLITYKA PRYWATNOŚCI

im wcześniej zadbamy o stan naszego uzębienia tym lepiej. Obecnie jednak również osoby dorosłe  mają szansę na wyprostowanie swojego zgryzu.

Częstymi objawami, które powinny skłonić do konsultacji stomatologicznej są m.in.:

- asymetria rysów twarzy,

- wady wymowy,

- oddychanie ustami,

- nadmiernie cofnięta bródka.

Ostateczną decyzję co do założenia aparatu na zęby podejmuje jednak lekarz ortodonta. Po konsultacji z pacjentem i ocenie stanu jego uzębienia oraz ewentualnych problemów zdrowotnych w obrębie jamy ustnej, może on zdecydować o  możliwości noszenia aparatu stałego, bądź też wyjmowanego.

Wsparciem w leczeniu krzywego zgryzu są również ćwiczenia mięśni twarzy, stosowane w logopedii. Ortodonta może je zalecić jako wsparcie przy stosowaniu aparatu lub jako  samodzielną terapię. Ortodoncja bowiem, służy nie tylko zachowaniu zdrowia zębów, ale również niwelowaniu wad wymowy, a przez to lepszemu samopoczuciu.

Istotnym czynnikiem, mającym wpływ na noszenie aparatu ortodontycznego jest  odpowiednia higiena jamy ustnej. Należy regularnie szczotkować zęby i przestrzenie pomiędzy nimi, używać nici dentystycznych i płynów doustnych  po każdym posiłku, aby zapobiec powstaniu próchnicy. Jest to najczęstsze powikłanie u osób z aparatem, wynikające z ich niezdyscyplinowania. Zanim więc stomatolog zdecyduje się na założenie aparatu, powinien upewnić się, że pacjent będzie dbał o czystość swoich zębów. W przeciwnym razie, lepiej zrezygnować z leczenia ortodontycznego niż zainfekować zęby próchnicą, która nieleczona może doprowadzić do zapalenia miazgi zęba, a w rezultacie nawet jego utraty.

Warto też wiedzieć, że ortodoncja zajmuje się nie tylko wadami zgryzu, ale również badaniem narządu żucia u dzieci i leczeniem ewentualnych zaburzeń w jego obrębie.

ORTODONCJA W RZESZOWIE. DOBRY ORTODONTA W RZESZOWIE