facebook | twitter | google+ 

 
 
 

HAPPYDENT       © 2014  Dobry Dentysta Stomatolog w Rzeszowie - Opinie   POLITYKA PRYWATNOŚCI 

facebook | twitter | google+

Wynalezienie sztucznych implantów, do złudzenia przypominających naturalne zęby to prawdziwe wybawienie dla osób, które utraciły pojedynczy ząb lub ich cały zespół. Nie trzeba już martwić się nieestetycznymi ubytkami, które są widoczne podczas rozmowy, czy też utrudniają przeżuwanie pokarmów.

Wkręcenie tytanowego korzenia w dziąsło jest zabiegiem stosunkowo prostym i bezpiecznym. Wykonuje się go stosując znieczulenie miejscowe lub – na wyraźną prośbę pacjenta – przy znieczuleniu ogólnym, choć przeważnie nie jest to konieczne.

Wszczepienie implantu zębowego polega na nacięciu dziąsła i umieszczeniu w nim tytanowej śruby imitującej korzeń zęba. To na niej zostanie umieszczona korona, most lub proteza – w zależności od liczby ubytków. Tytanowa konstrukcja świetnie nadaje się do stosowania we wszystkich wymienionych przypadkach, nadając stabilność i pozwalając na komfort podczas gryzienia pokarmu.

Ryzyko wystąpienia powikłań jest minimalne i wiąże się przede wszystkim z niezrośnięciem się kości zęba z dziąsłem. W takich marginalnych przypadkach, zabieg jest najczęściej powtarzany. Tylko niewielki odsetek pacjentów nie może skorzystać z tej nowoczesnej metody i są to osoby po przebytych lub w trakcie chorób (nowotworowych, serca, nerek) oraz takie, które mają problemy z krzepnięciem krwi i nałogowi palacze. Oczywiście każdy przypadek jest indywidualny i musi być skonsultowany ze specjalistą.

Decydując się na założenie implantu zęba, w pierwszej kolejności musimy znaleźć odpowiedniego specjalistę. Choć zabieg jest stosunkowo prosty, należy podejść do niego poważnie, gdyż jest to jednak ingerencja w nasz organizm.  Jedynym czynnikiem decydującym nie może być cena, ponieważ stosowanie słabych jakościowo materiałów sprawi, że implant za szybko się zużyje i będzie trzeba go wymienić.  

Dobrej klasy implanty zębowe otrzymują przeważnie dożywotnią gwarancję od producenta, co oznacza, że raz założone, mają wystarczyć na całe życie. Dlatego też, choć koszty wszczepów są znacznie wyższe niż zwykłych zabiegów stomatologicznych, warto z nich skorzystać, bo jest to inwestycja jednorazowa.

Należy jednak liczyć się z tym, że po wszczepieniu implantu zęba nasze wizyty u stomatologa się nie skończą. Tylko odpowiednia dbałość o higienę jamy ustnej i regularne wizyty w gabinecie dentystycznym mogą sprawić, że implanty będą nam służyły całe życie. Wybierając więc gabinet stomatologiczny, pamiętajmy, że będziemy go musieli regularnie odwiedzać. Mieszkańcy Podkarpacia wszczepiający sobie implanty Rzeszów wybierają często, ze względu na nowoczesne gabinety i wysoką jakość oferowanych usług, nawet kosztem odległych dojazdów.

Szukając dobrego dentysty w Rzeszowie, czy innym mieście pamiętajmy, żeby sprawdzić opinie na jego temat. Możemy też umówić się na konsultacje i rozmowę wstępną, podczas której zostanie ustalony plan leczenia. Stomatolog powinien przeprowadzić wywiad lekarski oraz zlecić badanie krwi i RTG szczęki, a niekiedy nawet tomografię komputerową głowy. Takie szczegółowe badania pozwolą uchronić przed ewentualnymi powikłaniami i komplikacjami podczas wszczepiania implantu.

Dla wszystkich, którzy pragną mieć implanty Rzeszów może być więc odpowiednim miejscem. Miasto wciąż się rozwija i pojawiają się gabinety i kliniki stomatologiczne oferujące tego typu usługi. Szukając gabinetów w tym rejonie, wystarczy wpisać w przeglądarkę internetową „implanty Rzeszów”, żeby zobaczyć jak wiele gabinetów stomatologicznych specjalizuje się we wszczepianiu implantów.

ARCHIWUM WIADOMOŚCI

AKTUALNOŚCI

Jest to święto przypadające na 12 września, które powinno przypominać każdemu Polakowi o dbaniu o uzębienie swoje i rodziny. Warto przypominać o tych aktywnościach, by zwielokrotnić wizyty u dentystów.

10.10.2014 -

Około 50% mieszkańców większych miast wybiera właśnie taką formę leczenia swojego uzębienia. Jest ona wygodniejsza, szybsza i pewniejsza niż korzystanie z usług  refundowanych.

30.09.2014 -

IMPLANTY RZESZÓW. IMPLANY W 1 DZIEŃ, IMPLANTY W GODZINĘ